01 Фрагмент «Голодомор » Відкрийтесь, небеса
Скачати 34.18 Kb.
Pdf просмотр
Дата конвертації26.12.2016
Розмір34.18 Kb.

01 Фрагмент Голодомор …. » Відкрийтесь, небеса, Зійдіть на землю Усі українські села, присілки, хутори, Повстаньте всі, кому сказали вмри Засяйте над планетою, невинні душі Зійдіть на води й суші, Збудуйте пам’яті невигасний собор Цей рік. Цей рік. Цей рік. Голодомор. Голодомор. Голодомор.
А чи була того року весна Чи прилетіли до знайомих людських осель довірливі лелеки Чи співали травневими ночами солов'ї? Ніхто того не пам'ятає сьогодні, пам'ятають інше.
Людська пам'ять має унікальну особливість зберігати іноді з фотографічною точністю протягом багатьох десятиліть інформацію про певні події, що відбулися вжитті. А смерть рідних та близьких людей відноситься безперечно, до тих подій , які не забуваються ніколи.
Епіцентром нещастя стала Запорізька земля, де голодувало майже 100% населення. Страшною трагедією для українського народу став голод 1932-1933 р.р.
02 Фрагмент Не забудемо ніколи (06)» То був страшний навмисний голод, Стріла була така нищівна Щоби згромадити стодолу Колгоспної катівні. То був страшний навмисний злочин, Такого ще земляне знала Закрили Україні очі І душу міцно зав’язали Сліпу, пустили старцювати – Луна ще досів оболонях. Здичавіла вкраїнська хата На березі своїх агоній Глуху, заставили мовчати Ато би світ втопивсь в Славуті Як божевільна їла мати Свої дитиноньку майбутню, Зомліли навіть поторочі І відвернулись голіафи. То був такий державний злочин Здригнулась навіть мертва Кафа Мерцями віялося поле
Ні хрестика, ані могили. То був такий навмисний голод. Чи , Боже, й Ти вже був безсилий Слово Біленького Л.Г.
7 серпня 1933 р. Сталін власноруч написав закон про охорону соціальної власності, який в народі називали Законом про 5 колосків, яким за крадіжку колгоспної чи кооперативної власності передбачав розстріл, або позбавлення волі строком на 10 років. Грається болем лють, Знаєш, що значить-закони? Кожну неправдоньку взуть І зав’язати червоним. Окликом не зупинить Біль не загасне. Вирок Знаєш, що значить- вирва,
Як… ані краплі вини Бавиться люттю гнів. Знаєш, що значить - свавілля Смерть За 5 колосків Із власного поля Голодне лихоліття найболючіше вразило дітей, - вони виявилися найменш захищеними. Смертність дітей, за деякими підрахунками, сягала 50 відсотків загальної кількості померлих. Діти значно швидше захворювали внаслідок тривалого недоїдання і фізичного виснаження. Стали пусткою сільські школи, бур'яном поросли дитячі майданчики.
03 Фрагмент Голос дитини Одіти, діти, Ангели невинні
Чом ви так тяжко й страшно мовчите Ви вже ніколи рідній Україні своїх сердець і душне віддасте. Ви не розцвівши згинули дочасно, Поклав уземлю вас голодомор, Я ж бачу, як важкий достиглий колос, Схилився над голодними дітьми.
Чом, Україно, ти така посивіла, А люди твої, як земля почорніли, І в кожній родині, із кожної хати, Благають, благають худі рученята.
Ведучі уходять зі сцени. Виходить маленький хлопчик в білій українській сорочці підходить до ікони) Хлопчик.
Бозю! Що там у тебе в руці Дай мені, Бозю, хоч соломинку…
Щоб не втонути в Голодній Ріці. Бачиш, мій Бозю, я ще – дитинка, Тож підрости хоч би трохи бодай. Світу не бачив ще білого, Бозю. Я – пташенятко, прибите в дорозі. Хоч би одненьку пір’їночку дай. Тато імама холодні мерці.
Бозю, зроби, щоби їсти не хтілось! Холодно, Бозю, Сніг дуже білий.
Бозю, що там у тебе в руці.
Панахіда . Поминання
04 Фрагмент Дзвони. » Ви чуєте, дзвони то плаче Вкраїна, Яку котрий раз розп’яли на хресті. Я Бога молив, щоби жив той хлопчина Щоб правду про все зміг у світ понести Але він збагнути не встиг до пуття Звідкіль це на нього прийшло забуття. Давайте вшануймо пам'ять померлих хвилиною мовчання.
05 Метроном
( Діти запалюють свічки. Учениця запалює поминальні свічки )
06 Фрагмент Хорал » Це моя запалена поминальна свічка,про тих 9 мільйонів а може ти , хіба ж то зараз порахувати.
Пам’ятаймо, що зимою 32-33 р.р. помирало в Україні 17 чоловік на хвилину, 25 тисяч щодня. 22 місяці голоду – штучного, рукотворного. Він став глобальною катастрофою 20 століття.
Всі із запаленими свічками) Хай палає свіча ... хай палає, Поєднає нас вона в цей час.
Хай сьогодні спогади лунають.
Пам’ять чиста, світла і велична
Хай єднає нас
07 «Аве Марія Учні йдуть до могили із запаленими свічками та жменькою пшениці.
Зроніть сльозу. Бо мине мали сліз. Заплачте разом, а не наодинці.
Зроніть сльозу за тими, хто не зріс, Що мали зватись гордо – українці. Заплачте ! Затужіть ! Заголосіть ! Померлі люди стогнуть з тої днини,
Й благають українці донесіть
Стражденний біль голодної країни. Згадайте нас – бо ми ж колись жили.
Зроніть сльозу і хай незгасне свічка Мив цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.
08 Молитва за Україну У нас, українців є традиція коли людина помирає, запалюють свічку, щоб душа летіла при світлі і знайшла свій прихисток у потойбіччі. А, оскільки, уму померлим ніхто не світив свічки, то душі їхні досі неприкаяні і не можуть опікуватися нами. Запалимо Свічку Пам’яті. Вірш Свічка пам’яті». Ніч огорнула мою Україну. В небі високо засяли зорі. Чому ж до зірок я думкою лину, Схиляючи голову в тихій покорі Може ті зорі – то душі людей, Які відлетіли в Голодні часи А серед них скільки було дітей. Їм не бачити більше земної краси. Ніколи вже їм не пізнати Кохання. Не пройтися щасливими лісом, ні полем. Голод знищив життя і сподівання. Збережи, Боже, рід наш Повернись до нас, Доле!
Раптом туга стискає душу мою. Свічку поставлю в вікні. Запалю. Прошепчу я тихенько молитву свою- Тих, голодних, х я гріх замолю. Хай світло від свічки у небо летить- Хоча б одну Душу зігріє в цю мить, Щоб Душа ця загублена спокій знайшла- І у Вічність до Бога вона відійшла. Гончар ТА. Їм – неоплаканим і невідспіваним...Їм – похованим без труни й молитви. позбавлених могили й шани – присвячується цей урок-реквієм.
Пом’янімо мільйонії жертви, Які голодом винищив кат. В тридцять третьому році, що вмерли І лишились лежать коло хат.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©chito.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал