×асопис êосiвсüÊого раéону газета заснована 13 жовтня 1990 року
Pdf просмотр
Сторінка1/7
Дата конвертації30.12.2016
Розмір0.77 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7

Ñëîâî, ìîÿ òè ºäèíàÿ çáðîº!
Ëåñÿ Óêðà¿íêà.
№ 32 (1338), п’ятниця, 9 серпня 2013 року
×АСОПИС
ÊОСIВСÜÊОГО РАÉОНУ
ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 13 ЖОВТНЯ 1990 РОКУ

www.gk.kosiv.org

Вітаємо!
11 серпня – День будівельника
Шановні будівельники Косівщини!
Від щирого серця прийміть вітання з нагоди професійного свята!
Воно таке важливе для тих, хто обрав професію будівника, – таку нелегку, але вкрай потрібну людям. Бо ж, хто не будує, той і не живе...
Бути будівельником – означає бути творцем, людиною, яка створює нові будівлі та споруди. Але водночас це – велика відповідальність, адже тільки якісне житло та архітектурно витончені споруди залишають у пам'яті нащадків світлі спогади про вашу надзвичайно важливу працю.
Бажаємо вам невичерпного здоров’я, наснаги, успіхів, благополуччя у ваших сім’ях і впевненості у власних силах Нехай праця приносить вам радість і достаток, людям – затишок зручних осель, а Україні - процвітання.
11 серпня – День працівників
ветеринарної медицини
Шановні працівники ветеринарної медицини!
Щиро вітаємо вас з нагоди професійного свята!
Приємно усвідомлювати, що люди, які працюють у цій галузі медицини, віддані своїй професії. Для вас робота – це і покликання, і вічний неспокій, і щоденна копітка праця.
Свідченням цих старань є епізоотичне благополуччя району. Сподіваємось, що вий надалі з високою відповідальністю і сумлінням виконуватимете поставлені перед вами завдання, дбатимете про нові професійні здобутки, а ваші зусилля винагороджуватимуться повагою і вдячністю краян.
Щиро вдячні вам за виконання ваших професійних обов’язків. Нехай благословенними будуть ваші дороги, нехай завжди супроводжують успіхи, радують друзі, колеги, надихають нові справи, окриляє любов, зігріває родинне тепло!
Бажаємо вам, вашим рідним і близьким міцного здоров’я, щастя, прихильності долі, миру і процвітання, успіхів у здійсненні намічених планів!
Голова районної державної адміністрації
Ярослав ШИНКАРУК.
Голова районної ради
Андрій КЛУБ.
Марія Влад – відома і незнана

Цікава зустріч
Хто не знає Марії Влад, яка народилася і виросла в Розтоках на нашому (не Буковинському) боці Черемоша, а нині проживає у столиці – у золотоверхому Києві Чи, може, хто не читав її поетичних і прозових творів, наприклад, феєричного Стрітення Питання риторичні, але вкотре переконуюсь
– живе спілкування не замінять ні паперові чи електронні носії, ба навіть радіо й телебачення, де потік інформації є переважно односто- ронній.
Вона увійшла до зали під наші оплески – тендітна, у розкішній вишиванці, з оригінальною гуцульською пацьорковою силянкою на шиї і, перебивши представлення ведучого, породинному привіталася, назвавши по іменах добру половину присутніх, зі стосика своїх книг взяла до рук Святого Йосипа обручника» і сказала приблизно так Це – мій найбільший творчий здобуток, хоча він прозовий, а мене знають як поетесу. Робота над книгою вела далі, − наблизила мене Якби ми всі молились так як треба,
То й Україна вже була б своя...
Марія Влад.
6-го серпня, на Бориса й Гліба, у Косові, в ошатному залі
будівлі НПП «Гуцульщина» ми діткнулися струн душі і серця
Поета. Ми – це працівники Парку, а також численні гості – про-
фесор Нестор Библюк, письменник Василь Шкурган, голова
Союзу українок Косівщини Ганна Богдан, митець Катерина
Сусак, невтомний просвітянин Володимир Тутуруш та багато
інших, які мали честь поспілкуватися з нашою видатною зем-
лячкою Марією Влад. Організував і провів зустріч заступник
директора НПП пан Юрій Стефурак.
до Бога та по-справжньому розкрила суть таїнства подружнього життя, що в наш час розмивається і занехаюється, а це ж найбільших скарб людського буття, запорука існування народу, нації і держави. Пані Марія торкнулася питань модного нині, зокрема, в середовищі інтелігенції неоязичництва і недавнього офіціозу – атеїзму, й заявила твердо Ми всі через це пройшли. Але то – мертвотина, істини там нема. Істина – у Бога живого».
Відтак прочитала кілька своїх віршів з книги Світло слова, розпочавши з Привіт, Києве я обідаю. Чуєш, Києве – а давай поїдемо // у Карпати мої – там зелено, додавши Живу в Києві. Але мої душа і серце – в горах. Саме тут мені твориться легше й невимушено втікаю сюди за першої нагоди, зупиняюся у добрих друзів – найчастіше в Косові й пишу».
– Мені каламутять

річки і святині.
Викручують мову і руки мені.
Я ж гасло незгасне

відвіку й донині:
«Здобудеш Державу

чи згинеш в борні –
продовжувала Марія Миколаївна, із тендітної дівчинки-жінки на наших очах перетворювалася у дужого легі- ня-опришка й незламного воїна УПА. На прохання залу розповіла про свою працю в атестаційній комісії Міністерства оборони після проголошення Незалежності. Чи багато з нас знає той факт, що практично усі нині діючі військові статути української армії перекладено з російської саме нею Розповіла також про свою працю у редакції Літературної України, стосунки у Спілці письменників. На запитання із залу про Марію Матіос сказала це моя молодша, дуже талановита колега. Починала з віршів, я їх правила але її справжнє покликання – проза. Марія Матіос народилася по той бік Черемошу, буковинка, алея вважаю її своєю землячкою, майже односельчанкою».
Наша зустріч тривала більше двох годин, але вони майнули наче одна мить. Було багато питань і вичерпних відповідей, квітів, виступів з подяками і побажаннями. Натхненно й напам’ять працівниця Парку Ольга Герасим’юк продекламувала баладу-притчу Марії Влад про липу, ясена і дуба. А на завершення – була дуже смачна кава по-домашньому іще смачніше печиво. Чи не вперше на такій імпрезі не було ніякого спиртного і втому не відчувалося найменшої потреби адже ми причастилися високого Слова. Формат дійства, що його спланував і реалізував новообраний голова Товариства гуцулів
Косівщини Юрій Стефурак, справив велике враження і полишив незабутню пам’ять у наших серцях.
Василь ГУМЕНЮК
Фото автора.
У понеділок філія Косівський райавтодор» виконувала частковий ямковий ремонту Соколівці на дорозі державного значення Татарів – Кам’янець-Подільський. У вівторок дорожники працювали на автошляху в Косові, а в середу ліквідовували ямкове пошкодження магістралі Снятин – Косів, що у Вербовці. За словами головного інженера філії Косівський райав- тодор» Анатолія Камінського, їхні працівники здійснюють аварійний ямковий ремонтна найбільш проблемних ділянках доріг.
Текст і фото Ігоря СУСАКА.
Латають
дороги
Цього тижня робітників у яскравих жилетах можна було
бачити нарізних напрямках автошляхів Косівщини.
Вшануймо пам’ять æертв комуністичного терору
14 серпня, на Маковея, біля пам’ятника Борцям за волю України усе- лищі Яблунові, відбудеться панахида з приводу чергової річниці перепоховання жертв комуністичного терору.
Початок – о 13 год.
Жнива на Косівщині
У районі завершили збір озимих зернових культур. Цьогорічний урожай тішить хліборобів. У числі перших зі жнивами впоралися у ФГ Заріччя, що в с. Рожнові (керівник Я.В.Жмендак) і ФГ Вишнівка, що в с. Рибному (керівник М.В.Никифорак). Для збирання зернових у районі є дев'ять комбайнів, з яких сім – у користуванні приватних осіб. Цього року посівна площа на Косівщині становить 11621 га, що на 20 га більше, ніжу- му. Тепер трудівники села готуються до збирання врожаю ярих зернових, овочів і картоплі.
І. ІВАСЮК, начальник управління агропромислового розвитку РДА.
Щиросердечно вітаємо великого Митця, Горянина з незламним духом і волею служіння Україні в царині збереження і примноження скарбниці українського мистецтва, заслуженого майстра народної творчості України
ТОНЮКА
Василя Яковича
з 85-річчям від дня народження.
З роси й води Вам, Майстре, на многії й благії літа, нових творчих здобутків на славу Гуцульщини.
Голова Національної Спілки
художників України, народний
художник В.А.Чепелик, Секрета-
ріат НСХУ, правління і всі митці
Косівської регіональної органі-
зації НСХУ.

2
9 серпня 2013 року * № 32
Згідно з рішенням Івано-
Франківської обласної ради від
18.01.2001 року №537-22/2001 підприємству «Райагроліс» надано в постійне користування земельну ділянку загальною площею 20531 га для ведення лісового господарства. Відповідно до пункту а ст.10 Земельного кодексу України до повноважень районних раду галузі земельних відносин належить розпорядження землями направі спільної власності відповідних територіальних громад.
Наразі РП «Райагроліс» користується матеріалами лісовпорядкування, які були виготовлені таза- тверджені в 1997 році, і в сучасних умовах уже застаріли.
Сьогодні в Івано-Франківській області є три райони, де ще не затверджені межі населених пунктів, до їх числа входить і Косівський. Причиною цього є невизначеність статусу земель РП «Райагроліс». Понад 10 років Косівській районній раді не вдавалося зареєструвати зазначені землі як комунальну власність територіальних громад, оскільки це питання не було врегульовано на законодавчому рівні.
Однак з 2013 року, з моменту підписання Президентом України законів Про Державний земельний кадастр, Про державну реєстрацію речових правна нерухоме майно та їх обтяжень та внесених змін до Земельного Кодексу України законодавством передбачено реєстрацію земельних ділянок державної, комунальної і приватної власності.

Місцеве самоврядування
У Косівському районі зареєстровані перші земельні ділянки,
що мають статус комунальної власності району
Багато років депутати різних рівнів відстоювали питання
захисту, утримання і збереження земель колишніх громад-
ських толок, сінокосів, пасовищ, які в 50-60 роках ХХ століття
були заліснені. Пізніше, в 2001 році, ці землі рішенням облас-
ної ради №537-22/2001 були передані в постійне користування
районному підприємству «Райагроліс», засновником якого є
Косівська районна рада. Комунальне підприємство районної
ради веде свою господарську діяльність згідно зі статутом, за-
твердженим районною радою.
Відповідно до ст.125 Земельного Кодексу України право постійного користування на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації цих прав. Право користування на земельну ділянку оформлюють відповідно до Закону України Про державну реєстрацію речових правна нерухоме майно та їх обтяжень. Державну реєстрацію правна земельну ділянку здійснюють після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі. На першому етапі реєстрації земельних ділянок РП «Райагроліс» районній раді необхідно віднайти фінансовий ресурсна виготовлення технічної документації з відновлення (встановлення) меж земельних ділянок території РП «Райагроліс», після цього зареєструвати їх у Державному земельному кадастрі з присвоєнням кожній земельній ділянці кадастрового номера, а потім права комунальної власності мають зареєструвати в держреєстрі (Міністерство юстиції).
З приємністю хочеться відзначити, що в цьому напрямку в районі вже з’явилась перша ластівка. Мова йде про виготовлення технічної документації щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та державної реєстрації ти земельних ділянок загальною площею 233,6085 га РП
«Райагроліс» на території Яворівської сільської ради, що стало можливим завдяки співпраці районної ради, РП «Райагроліс», Яворівської сільської ради з ПАТ При- карпаттяобленерго». На виконання цих робітна площі 233 гектари було залучено майже 80 тис. грн. інвестиційних коштів (ПАТ Прикарпаття- обленерго»).
Цю роботу обов’язково потрібно продовжувати, оскільки загальна площа територій РП «Райагроліс» становить майже 20 тисяч гектарів. Для здійснення відповідних заходів ідо- сягнення кінцевого результату на всій території РП «Райагроліс» потрібно вишукати приблизно 5 млн. грн.
Впевнений, що кожен депутат районної ради усвідомлює важливість цієї проблеми, адже практично в кожному населеному пункті нашого районує території РП Рай- агроліс». Багато з наших колег-де- путатів, ідучи на вибори, обіцяли громаді працювати над вирішенням цієї проблеми. Сподіваюсь, що при формуванні районного бюджету нарік депутатський корпус районної ради буде монолітним у питанні забезпечення фінансових можливостей для здійснення вищезазначених робіт. Звичайно, не все йод- разу вдасться виконати. Але крок за кроком ми повинні докладати усіх зусиль для того, щоб убезпечити будь-які спроби відчуження чи переходу земель колишніх колгоспних лісів до державних структур.
Андрій КЛУБ,
голова районної ради.
Коли професія до душі
Отже, які основні напрями роботи визначені для податкової інспекції Одним із стратегічних є надання високоякісних послуг громадянам та представникам бізнесу, впровадження нових електронних сервісів і вдосконалення наявних послуг. Враховуючи пропозиції громадськості та вимоги часу, в податковій інспекції у Косівському районі майже 2 роки тому створено Центр обслуговування платників податків, робота якого з кожним днем стає більш досконалою та ефективною. Основним завданням Центрує якісне обслуговування платників, оперативна видача довідок і дозвільних документів, удосконалення приймання податкової звітності, забезпечення швидкого доступу платника податків до інформації. Основна мета такого Центру – створити атмосферу доброзичливості у роботі з підприємцями рік стане періодом масштабної електронізації. Нам вдалося переконати багатьох платників податків утому, що подавати звітність в електронному вигляді – це дуже зручно для них. Йдеться вжене тільки про податок на прибуток і податок на додану вартість – це ті платежі, які є найбільш контрольованими, але і про платників єдиного податку та підприємців, що здійснюють торгівлю через реєстратори розрахункових операцій. Ключі електронного цифрового підпису дають змогу звітувати в режимі онлайн не лише до органів Міністерства, ай до органів державної статистики та Пенсійного фонду. За допомогою сучасної

ДПІ повідомляє
ІТ-інфраструктури обслуговування наших клієнтів стане комфортним і простима процес наповнення бюджету максимально прогнозованим. На сьогоднішній день видано ключі електронного цифрового підпису платникам Косівщини, з них 107 – юридичним особам та 376
– фізичним особам-підприємцям.
Не менш важливим напрямом у діяльності ДПІ є удосконалення системи адміністрування податкової системи та підвищення ефективності методів протидії мінімізації сплати податків. За підсумками першого півріччя 2013 року, ДПІ у Косівському районі забезпечила стабільний рівень податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів. Так, до зведеного бюджету зібрано 62 млн тис. грн. платежів, у т.ч. додержав- ного бюджету – 40 млн. 338 тис. грн. До місцевого бюджету надійшло
22 млн. 461 тис. грн., що на млн. 72 тис. грн. більше, ніжу відповідному періоді 2012 року. З них, сплачено 13 млн. 657
тис. грн. податку на доходи фізичних осіб,
1 млн. 547 тис. грн. – земельного податку, млн. 262 тис. грн. – єдиного податку.
Станом нар. у районі зареєстровано 747 юридичних осіб та 4421 фізичну особу. Протягом півроку зареєстровано 148 СПД, ріст кількості платників податків свідчить про сприятливі умовив районі для заняття підприємництвом. Сумлінних платників, які добровільно сплачують податки, стає більше.
Чи неосновним завданням для нас залишається робота щодо легалізації заробітної плати. Нелегальний обіг робочої сили веде до порушення прав людини, втрати працівниками, зайнятими у тіньовому секторі економіки, соціальних гарантій, страхового стажу і соціальних виплату разі захворювання чи виходу на пенсію. Використання нелегалів, не укладення чи невчасна реєстрація трудових договорів між підприємцями та найманим працівником є порушенням законодавства про працю і передбачає адміністративну відповідальність. Таку вищезазначеному періоді
ДПІ спільно з правоохоронними та іншими контролюючими органами провела ряд перевірок суб’єктів господарювання району щодо правомірності використання ними найманої праці, недопущення виплати заробітної платив конвертах, легалізації зайнятості населення. За результатами перевірок виявлено 121 найманого працівника, що працювали без належного оформлення документів. З ними укладено трудові угоди під час перевірок. Легалізована сума заробітної плати – 151,6 тис. грн. З початку року складено 36 адмінпро- токолів на громадян, які займались підприємницькою діяльністю бездержавної реєстрації. Сьогодні податкова відмовляється від фіскальних методів роботи на користь сервісного підходу. Ми допомагаємо тим платникам податків, яким це необхідно, але здійснюємо контроль над тими, хто ухиляється від сплати податків чи порушує податкове законодавство. Змінивши підхід до відбору суб’єктів господарювання для перевірок, у першому півріччі не було жодної планової перевірки юридичних осіб. За вказаний період працівники ДПІ провели 20 позапланових перевірок суб’єктів підприємницької діяльності – юридичних осіб, які порушували податкове законодавство. В результаті, до бюджетів усіх рівнів додатково нараховано
1 млн. 760 тис. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, з них сплачено 124 тис. грн. Внаслідок реформування податкової служби функція адміністрування єдиного соціального внеску покладається на Міністерство доходів і зборів. Ми запевняємо, що такий перехідне погіршить умов обслуговування платників податків, вони, які раніше, зможуть отримувати якісний податковий супровід, а також ряд адміністративних послугу Центрі обслуговування платників податків Ми постійно ведемо діалог з бізнесом, співпрацюємо з Асоціацією платників податків. Робимо все, щоб постійний двосторонній діалог відбувався у конструктивній робочій атмосфері. Для цього у районі створено місцеве відділення Всеукраїнської громадської оргнізації Асоціації платників податків України, до складу якого входить 20 підприємців Косівщини.
І, як висновок, основний пріоритет діяльності новоствореної ДПІ
– це забезпечення стабільного і прогнозованого наповнення бюджетів усіх рівнів, орієнтація на сервіс, зменшення податкового тиску, відмова від безпідставного втручання у діяльність підприємців.
Василь ЛУКАНЮК,
начальник ДПІ у Косівському
районі Головного управління
Міндоходів в Івано-Франківській
області.

Василь Луканюк: Підвищення рівня податкового сервісу – стратегічне завдання працівників органів Міндоходів»
Завершено процес створення Міністерства доходів і зборів затверджено структуру та визначені функції,
сформовано кадровий склад, розпочато повноцінне функціонування територіальних органів. Міністерство
працює у новому форматі, об'єднавши зусилля податкової і митної служб. Про перші результати діяльнос-
ті цього відомства, про соціально-психологічні зміни, спричинені такою реорганізацією, проте, як надалі
втілюватимуть ужиття основні пріоритети нової стратегії роботи Міністерства, йшлося на Всеукраїнському
форумі працівників Міністерства доходів і зборів України, який відбувся у липні цього року.
Володимир Іванович – ветлікар. Адо таких людей шанобливо ставляться у кожному населеному пункті, особливо сільському. Безумовно, звертаються й міські жителі, але в більшості – зі своїми домашніми улюбленцями. Знаючий спеціалісту кожному випадку надасть кваліфіковану допомогу, зарадить словом чи ділом.
Володимир Волковецький закінчив з червоним дипломом Львівський зооветеринарний інститут тепер Львівська національна академія ім. Гжицького). Після навчання молодого спеціаліста направили працювати головним ветлікарем в один з колгоспів Житомирської області. Після цього була півторарічна служба в армії, у військах протиповітряної оборони. Після вимушеної перерви молодий фахівець знову повернувся до обраної професії. У пошуках роботи доля завела хлопця з Долинщини у Косів.
Вільне місце знайшов у ветлікарні. Уроці тодішній головний лікар І.Д.Близнюк прийняв
В.Волковецького на посаду начальника протиепізоотичного загону. Вет- спеціалісти очолюваного ним підрозділу у господарствах проводили вакцинації, дослідження, щеплення тварин проти інфекційних захворювань. Вакцинували поголів’я проти сибірки, ящура, шелестухи (лікар, досліджували тваринна захворюваність туберкульозом, бруцельозом, лейкозом. У колгоспах району тоді утримували більше 20 тисяч голів великої рогатої худоби, а в загоні налічувалось усього четверо ветеринарів. Особисто для Володимира це був нелегкий шлях професійного зростання. Його щоденна й
11 серпня – День працівників
ветеринарної медицини
Володимир
Волковецький
народився ум. Болехові До-
линського району. Вже майже 30
років живе у Косові. Але цього
завжди привітно усміхненого чо-
ловіка знає чи не кожен сільський
житель у нашому районі.
наполеглива праця стала дорогою до пізнання усіх тонкощів обраного ним фаху. Треба було докласти багато зусиль, щоб новачка належно оцінили в колективі, визнали як доброго спеціаліста не лише з теоретичними інститутськими знаннями, ай здобутими уже практичними навиками. Допомагали йому в цьому наставники-колеги І.Д.Близнюк,
О.Г.Філоненко, Р.Д.Близнюк. Згодом
В.Волковецького призначили директором ветеринарної лабораторії.
З 2003 року Володимир Іванович працює в управлінні ветеринарної медицини на посаді заступника начальника. Ця структура здійснює у районі наглядові функції, проводить інспекторську роботу з перевірки підконтрольних об’єктів. До її складу входять Косівська райвет- лікарня, 11 ветеринарних установі лабораторія ветеринарно-санітар- ної експертизи. Саме цим працівникам ми завдячуємо тим, що у нашому районі немає загроз інфекційних захворювань тварин.
Володимир Волковецький обрав собі професію до душі. І робить свою роботу сумлінно, з любов’ю, за що має повагу в колективі й авторитет серед людей. У Косові знайшов не лише роботу, ай свою долю, звив надійне родинне гніздечко. Разом з дружиною Ярославою виростили й виховали двійко дітей. Дочка Наталія учителює у міській школі №1. Син Віталій цьогоріч закінчив навчання у Косівській ЗОШ №2.
Ігор СУСАК.

3
9 серпня 2013 року * № 32
Зокрема 24 липня цього року питання про підвищення виконавської дисципліни в роботі з документами відповідно з дорученнями Прем'єр-міністра України від 19.05.2010 року № 27554/2/1-10 та від р. № 21339/1/1-
13 було заслухано на спільному засіданні колегії райдержадміністрації, асоціації сільських, селищних, міського голів Самоврядування і громадської ради за участю керівників підприємств, установ, організацій району.
Зменшенню кількості невиконаних контрольних завдань, особливо виконавчими комітетами органів місцевого самоврядування, сприяли проведення комплексу заходів, зокрема, здійснення моніторингів, нарад, семінарів, виїзних прийомів керівництва райдержадміністрації та інших.
Разом з цим, ще необхідно попрацювати над підвищенням виконавської дисципліни окремим структурним підрозділам райдержадміністрації, територіальним органам центральних органів виконавчої влади.
Керуючись Указом Президента України № 307/2013 Про заходи щодо забезпечення здійснення місцевими державними адміністраціями виконавчої влади на відповідній території, розпорядженням облдержадміністрації від 31.07.2013 року № 527 з питань підвищення виконавської дисципліни в роботі з документами, голова райдержадміністрації Ярослав Іванович Шин- карук наголосив про необхідність заслуховувати на колегіях райдержадміністрації керівників, які порушують виконавську дисципліну щодо виконання розпорядчих документів органів влади.
Василь КНИШ,
керівник апарату райдержадміністрації.
Про підвищення виконавської


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©chito.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал