Дії студента під час пожежі у гуртожитку пожежа
Pdf просмотр
Дата конвертації08.12.2016
Розмір13.7 Kb.

ДІЇ СТУДЕНТА ПІД ЧАС ПОЖЕЖІ У ГУРТОЖИТКУ
Пожежа
- це стихійне розповсюдження вогню, яке вийшло з-під контролю людей, і призводить до значних матеріальних втрат, а іноді й до загибелі людей.
Причини виникнення пожежі
:
• Необережне поводження з вогнем (куріння в недозволених місцях, користування відкритим вогнем, використання свічок, тощо);
• Аварії, катастрофи на підприємствах (недотримання правил протипожежної безпеки);
• Природні явища (удар блискавкою).
Найчастіше пожежі із фатальними наслідками виникають при порушенні правил безпеки і необережному поводженню з відкритим вогнем. Недуже великий, але є шанс виникнення пожежі у гуртожитку, особливо взимку, коли в приміщенні прохолодно та є спокуса використати обігрівач. Але користування обігрівачами у гуртожитку заборонено, та деякі студенти можуть їх приховати у себе під ліжком або під столом, що дуже небезпечно, так як збільшуються шанси на пожежу у 55 разів!
Для того, щоб уникнути випадків виникнення пожежі у гуртожитку, слід організувати роз’яснення та вивчення його мешканцями правил протипожежної безпеки та дій на випадок виникнення пожежі.
Для тих хто не знає, пожежна безпека – це стан об’єкта, при якому з регламентованою ймовірністю виключається можливість виникнення та розвиток пожежі і вплив на людей небезпечних факторів, а також забезпечується захист матеріальних цінностей.
Загальні вимоги пожежної безпеки у гуртожитку


;• Всі мешканці гуртожитку повинні знати місця розташування первинних засобів пожежегасіння і вміти ними користуватися, також вони повинні знати правила поведінки при пожежі, шляхи евакуації;
• У разі виникнення пожежі мешканці повинні негайно повідомити про це вихователя, чергового, вахтера та розпочати евакуацію.
Головна небезпека для людей
це дим і гаряче повітря, тому у задимленому приміщенні дихати потрібно ЛИШЕ ЧЕРЕЗ МОКРУ ЩІЛЬНУ ТКАНИНУ. У задимленому приміщенні потрібно пересуватися повзучи, тому що внизу менше диму. Виходячи з приміщення. Де виникла пожежа, потрібно щільно зачинити двері, щоб полум’ю залишилося менше кисню.
Якщо дим у коридорі, треба спочатку вияснити, що трапилося, а потім як найшвидше залишити приміщення через основні та запасні виходи. Цих виходів має бути не менше двох для кожного поверху. На кожному поверсі повинні знаходитися шляхи для евакуації людей та матеріальних цінностей; дані проходи повинні бути завжди вільними.
При виникненні пожежі:
• Негайно повідомити чергового, вахтера, коменданта, вихователя;
• Негайно розпочати евакуацію. Виходячи з кімнати, студент повинен щільно прикрити двері (не зачиняючи їх на замок), вимкнути включені електроприлади. Створювати натовп на сходинках небезпечно!
• Чергова викликає чергову бригаду протипожежної служби, при цьому конкретно вказуючи адресу, місце виникнення пожежі, поверх; обеструмлює гуртожиток;
• Вихователь та комендант стежать та контролюють за евакуацією людей та матеріальних цінностей;
• Весь інший персонал починає евакуацію матеріальних цінностей та розпочинає ліквідацію пожежі усіма можливими засобами.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©chito.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал