Конспект уроку 5 клас Натюрморт із геометричних форм. Малюнок натюрморту з виявленням об’ємної формиСторінка1/4
Дата конвертації28.01.2020
Розмір0.52 Mb.
ТипКонспект
  1   2   3   4
Конспект уроку

5 клас


Натюрморт із геометричних форм. Малюнок натюрморту з виявленням об’ємної форми.

Вчитель образотворчого мистецтва

Шумської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

Погонець Іванна Василівна

2014
Тема: Натюрморт із геометричних форм. Малюнок натюрморту з виявленням об’ємної форми.

Мета: формувати знання і навички в застосуванні графічних засобів виявлення об’ємної форми (крапки, лінії, штриха, світлотіні, падаючої тіні); удосконалювати навички і вміння в оволодінні роботи технікою графітового олівця при відтворюванні реальної та об’ємної форм предметів; продовжувати розвивати просторову уяву, уміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати; виховувати працьовитість, охайність, точність у роботі над натюрмортом.

Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.

Обладнання: для вчителя постановка натюрморту з геометричних форм, плакати, що демонструють послідовність виконання натюрморту із геометричних форм, передачу на зображальній площині обємних властивостей предмета засобами світлотіні ,малюнки натюрмортів олівцем; для учнів альбом, малюнок (лінійно-конструктивна побудова) натюрморту, виконаний на попередньому уроці, графітовий олівець, гумка.
Основні поняття, що розглядаються на уроці:

Обєм — форма, обриси чого-небудь у трьох вимірах; художній засіб (засіб композиції).

Відблиск — 1) Найсвітліша пляма на зламах освітлених предметів на блискучих поверхнях. 2) Найбільш освітлені місця предметів.

з глянцевою поверхнею, в яких промені світла перетинаються з поверхнями під прямим кутом. На кулі контури матимуть форму круга, на бічній поверхні циліндра — смуги, на поверхні конуса — вузького трикутника. Світло світле місце, світла пляма на картині, що відтворює найінтенсивніше освітлення певної ділянки зображуваного простору, і поверхня, на яку промінь падає прямо.

Напівтінь (напівтон) — поступовий перехід від світла до тіні.

Тінь місця на малюнку, картині, які зображують найменш освітлені ділянки чого-небудь; місце на об’ємному предметові, на яке не падає світловий промінь.

Власна тінь — тінь, що є на самому предметі у місці, куди не потрапляють промені світла.

Рефлекс — світло, відбите від інших предметів.

Падаюча тінь— тінь від освітленого предмета, що лягає в протилежний від світла бік; межі тіні повторюють силует предмета.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©chito.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка