«Ми твоє майбутнє, Україно!»
Скачати 75.47 Kb.
Pdf просмотр
Дата конвертації11.12.2016
Розмір75.47 Kb.

Тематична класна година з елементами
тренінгу на тему :
«Ми – твоє майбутнє, Україно!»

Класний керівник А класу Стипанець Т. В.
Тематична класна година з елементами тренінгу
«Ми – твоє майбутнє, Україно!»
Мета: формувати активну громадську позицію поглиблювати знання про Україну як незалежну європейську державу розвивати прагнення бути свідомими громадянами. вчити вболівати за сьогодення і майбутнє своєї держави сприймати її такою, яка вона є. Формувати всебічно розвинену особистість, що своїми вчинками будуватиме, створюватиме, відроджуватиме заради України.
Обладнання: проектор, презентація, пазли, свічки, фломастери, кольоровий папір Хід заходу
1.

Привітання з класом та гостями

Учитель Шановні гості Сьогодні Вас щиро зустрічають учні а класу
Ройовий . Наш Рій !
ВСІ: КОЗАЦЬКА СЛАВА
Ройовий. Ми віримо:
Учень 1. Відвага у серці і сила в руках - добрі супутники
Ройовий Ми знаємо
Учень 2. Хто боїться - збільшує хоробрість ворогів.
Ройовий. Ми пам’ятаємо:
Учень 3. Заради життя інших людей йшли на подвиги наші пращури.
Учень 4 Заради життя на рідній землі несуть сьогодні службу наші мужні воїни – сучасники. І ми гідні їх
Ройовий Тому вважаємо Бути захисником своїх близьких, своєї Батьківщини – це свята честь будь-якої людини
Усі: Так було, так є, і так буде
У всіх людей одна святиня, Куди не глянь, де не спитай. Рідніша їм своя пустиня, Аніж земний в чужині рай. Їм красить все їх рідний край. Нема без кореня рослини, А нас, людей, без батьківщини.

ВІДЕО ДІТИ УКРАЇНИ» ( відеоролик про дітей класу; підвести до теми
розмови)
Учитель:

Добрий день , шановна родино ! Яне помилилась , бо думаю , що сьогоднішній день об’єднує нас у велику родину . Я рада бачити всіх вас у нашому дружньому класі. Як вигадаєте, якою буде сьогоднішня тема Тема нашої зустрічі дуже актуальна. Сьогодні ми проводимо класну годину присвячену нашій Україні і вам, дітям України, молодому поколінню Слайд «Ми – твоє майбутнє, Україно!».) Наша мета вчитися вболівати за сьогодення і майбутнє своєї держави сприймати її такою, яка вона є. Формувати всебічно розвинену особистість, що своїми вчинками будуватиме, створюватиме, відроджуватиме заради України.
Недарма ж говорять
Зібратися разом – це початок, Триматися разом – це прогрес, Працювати разом – це успіх. Сподіваюся, що сьогоднішня тема не залишить вас байдужими і кожен зробить свої висновки й висловить власну думку з обговорюваної теми. А епіграфом нашої розмови стануть слова В.Сухомлинського:
Епіграф:
Любов до Батьківщини і любов до людей
є два швидких потоки, які, об’єднуючись,
утворюють могутню ріку патріотизму.

Тож, що таке Батьківщина Де вона починається Яку роль відіграє вжитті людини і як впливає на її долю
Наці питання у кожної людини своя відповідь. Для одного – це дитинство серед мальовничих гір, безмежних полів. Для когось - рідний край починається від батьківського порогу, стежини, стрункої тополі біля воріт, з барвінку, який ніжно стелиться по садочку. Для іншого Батьківщина - це зруйнований дім та спогади про страшні дні війни, яка так несподівано прийшла, замінивши веселий спів пташок на гуркіт снарядів. Але для всіх людей Батьківщина – це країна, яка дала життя
- Сьогодні ми з вами ще раз заглянемо в історію і дізнаємось , звідки пішла назва Україна, пригадаємо, що означають її символи. Адже у нашого народу глибоке тисячолітнє коріння . А також з’ясуємо, хто такий патріоті які поняттями вкладаємо в слово патріотизм Українці, які інші народи пройшли довгий шлях розвитку, що зафіксувався у всіх сферах життя - культурі , мові , побуті . Україна може пишатися своєю древньою, величною історією
.
Слайд
Цікава довідка
- Діти, що визнаєте про Україну (Відповіді дітей)
- А чи знаєте ви, що означає слово Україна ? Коли це слово з'явилось вперше
( Слово Україна вперше з'явилось в У Київському літописі р, коли помер переяславський князь Володимир Глібович Плакали по нєм переяславці, о нєм же Україна много постонала» Деякі російські історики намагалися довести, що ця назва означала окраїна. Але це неправильно, бо Російської імперії тоді ще не було, атому її окраїною Україна бути не могла. Українські історики довели, що назва Україна походить від слова край, країна)
Дякую за цікаві повідомлення. Заразі явам розповім легенду про Україну .
«Легенда про Україну + презентація
Колись давним–давно водному селі жила бідна вдова. Не було в неї ніякої втіхи від життя, тільки одна важка робота . І ось настав радісний день . В неї народилась дівчинка – маленька . крихітна , гарненька . І мати стала думати , яке ім’я дати своєму дитяті . Тут звідки - невідомо , осяяна маревом , з’явилася в її хатині чарівниця . Вона з тривогою і жалістю подивилася на немовля і сказала : « Не давай імені дитині , вона сама його знайде, а якщо даси , то вона помре.
Дівчина росла – підростала , була розумною , слухняною , але невеселою часто журилася тим , що в неї не було імені . І ось їй виповнилось 16 років. Задумала вона вирушити в білий світ , щоб знайти своє ім’я. Мати ніяк не хотіла розлучатися зі своєю донькою , але вона була невідступна і потайки вирушила в дорогу.
Бідна вдова почекала день, почекала другий , не витримала розлуки і пішла свою дочку шукати . Ішла день , ішла другий і вийшла вона в чисте поле, жовте-жовте і пшеницею колоситься У чистому блакитному небі кружляють ластівки, світить ясне сонечко і бачить мати - спить на полі дівчина, її дочка . Та така гарна , що вона мимоволі замилувалась нею.
Раптом потемніло синє небо , здійняв вітер куряву , полягла до землі колосиста пшениця , із-за обрію насунула чорна хмара . Почувся тупіт та іржання коней , брязкання зброї , вигуки чужою мовою Це були війська хана Батия . Попереду їхав сам хан . Раптом він побачив красуню-дівчину , вигукнув «Укра-юина», що на його мові означало Дівчина молода.
Дівчина прокинулась, хан схопив її і забрав з собою . Мати, побачивши це, опустилась на коліна і стала благати Господа Бога захисту для своєї єдиної доньки .
Раптом все стало чорне - чорне , загримів грім , затряслася, загула земля.
А по тому все стихло…По небу пропливали ніжні рожеві хмаринки. Лише курява здіймалась навкруги і на полі стояла самотня вдова . Пішла вона плачучи шукати свою дитину . А в пам’яті в неї лишилось лиш одне - Україна , Україна. Йшла …з очей падали сльози. І там, де на землю впала сльозинка, проростала квітка волошка. Мати йшла боса, збивала, колола ноги , іде на землю падала крапля крові – виростали маки .
Де пройшла мати по землі , такі стала та земля зватися Україною.
____________________________________________________________
- Сподобалась вам ця легенда ? Сподіваюсь,що так.

Україна для кожного з нас - це Батьківщина, яка подібна до величезного дерева, на якому не порахувати листя. І усе, що ми робимо доброго, додає йому сили. Але будь-яке дерево має корені. Без коренів його повалив би навіть несильний вітер. Корені живлять дерево, зв'язують його із землею. Без кореня і полин не росте говорить народна мудрість. Корені це те чим ми жили вчора, рік тому. Це наша історія, Конституція, символи, патріотизм, рід, родина Учитель: Як вирозумієте значення слова патріот, патріотизм Давайте ми з вами з’ясуємо, хто ж такі патріоти і які їм притаманні риси Я вас прохала завітати до бібліотеки і поцікавитися, хто такий патріот. Патріот (гр.земляк, співвітчизник) - людина, яка любить свою батьківщину, йде на подвиг заради неї, віддана своєму народові. Отже, патріотом називають людину, котра любить свою Батьківщину, захищає її інтереси та авторитет. Як вирозумієте значення слова патріотизм
Учитель: так, від слова патріот утворено слово патріотизм . Патріотизм
– любов до конкретної країни, відданість їй. У словнику тлумачення слова патріотизм таке (патріотизм – любов до батьківщини, до свого народу, відповідальність за долю народу, готовність служити її інтересам. Нове століття, нова епоха диктують свої правила й особливості. Навіщо патріотизм в сучасному суспільстві Чи актуальним є це поняття сьогодні Так, актуальне. Давайте з’ясуємо, які ж поняття поєднує в собі ПАТРІОТИЗМ.
( На дошці зображено віночок. Учні називають поняття, які на їхню думку поєднує в собі патріотизмі в цей час записують ці поняття на дошці, наприклад (любов до Батьківщини, повага до мови, знання історії,

традицій, зацікавленість видатними особистостями, сумлінна праця,
пропаганда (популяризація) українського у суспільстві і світі. Учитель А тепер, підводячи підсумки, ми можемо зробити висновки, що патріот – це людина, яка Відгукується на потреби людства. Вірна Батьківщині. Здатна любити свій рідний край і свій народ. Послідовний у своїй діяльності. Отож, патріотом називають людину котра любить свою Батьківщину, захищає її інтереси та авторитет Сьогодні наша країна переживає непрості часи. Загроза прийшла звідти, звідки її ніхто не чекав У ці складні для держави часи дедалі щиріше від наших співгромадян звучить слово патріотизм. Воно вже перестало бути лише формальним висловленням своєї приналежності до українського суспільства і щодня набуває більшого значення. Нині мільйони українців доводять конкретними справами свою любов до Батьківщини, відданістьУкраїнському народові На попередньому нашому занятті ми провели невелику анкету, де видавали відповіді на запитання (СЛАЙДИ ) Ось результати опрацьованої анкети (Працюємо з інформацією зі слайдів)
Учитель. Дякую всім, хто взяв участь у нашому невеличкому дослідженні.
(Перехід до наступної сторінки - слайд)
- Діти , а що визнаєте про державні символи нашої країни ? Які вони та що означають ?
(Державними символами є герб, прапор та гімн України. Діти озвучують
відому їм інформацію про державні символи)
Учитель підсумовує сказане.

Державні символи – це святиня і ставлення до них теж повинно бути святе . Пісні М. Вербицького на слова П. Чубинського « Ще не вмерла Україна судилося стати гімном . Саме ця пісня змогла об’єднати навколо себе патріотів , що збудували соборну незалежну Україну . Про утвердження нашої державності і самостійності свідчить і те , що ми маємо герб України – тризуб .
(Наступна сторінка - слайд)
Крім офіційних державних символів Україна має ще й народні символи
- Давайте ми всі разом відповімо на питання вікторини .
ВІКТОРИНА
1.Національний символ України . Його дарують, ним обмінюються у Великдень .( Писанка)
2. Дерево – національний символ України, оспіване у народних піснях , у віршах . Воно освячується перед Пасхою і зберігається , як засіб від злих сил Верба)
3. Кущ , оспіваний у народних українських піснях , символ дівочої краси. Калина)
4. Поширене в Україні дерево , з яким в українських народних піснях і переказах порівнюють струнких дівчат Тополя)
5. Чим прикрашають голову українські дівчата ? (Вінок)
6. Національний символ України. Матері дарують його своїм дітям на щастя, на долю , виряджаючи в далеку дорогу.(Рушник)
- Розмову про Україну та про її символи , про народ можна вести без кінця-краю бо така багата і щедра наша земля , така славна її історія
___________________________________________________________________ Молодці Ви швидко справилися із завданням І ми можемо продовжувати.
Україна прагне стати зразком демократії, соціальної справедливості та правових гарантій. Такою її можуть зробити громадяни. Тож якими вони повинні бути, що мають зробити, щоб Україна зайняла належне місце серед найкращих країн Європи Сьогодні ми визначимо необхідні умови, що сприятимуть розквіту держави.
Безперечно, Україна в серці кожного патріота. Вона у думках, мріях, щоденних діях і планах на майбутнє. Кожен з на нас – частка України.
____________________________________________________________
Рубрика Держава моєї мрії
Ми вже об’єдналися в команди і готові працювати об’єднано . Так, від кожного з вас залежить, яким буде майбутнє нашої України. А любити її – це значить працювати в ім'я рідної землі.
Завдання: ви отримуєте фрагмент-пазл. Пропоную кожній команді спробувати створити модель держави, у якій ви б хотіли жити або про яку ви мрієте. Можна у вигляді колажу, щось домалювати, але головне – перерахувати переваги своєї країни мрій. У вашій країні може бути своя символіка, закони тощо. (РОБОТА 7-10 хв )
(Представник команди коментує створений проекті прикріплює частинку на
дошку. Всі частини мають утворити єдину карту України)
Отже, можемо зробити висновок, що в Україні підростають достойні громадяни-патріоти. Так, від кожного з вас залежить, яким буде майбутнє нашої України. А любити її – це значить працювати в ім'я рідної землі
Учитель: Дійсно, ми українці і працювати вміємо, і руки золоті маємо, та чомусь не все в нашій країні гаразд. Проте, непотрібно розчаровуватись, бо те, що рушилось десятиліттями, важко в один день відбудувати. І всю надію, держава покладає на вас - маленьких громадян. Ви – запорука майбутнього нашої держави, її оберіг.
Не розчаровуйсь в Україні. Немає єдності у нас, То наша головна провина За весь неволі довгий час. Не розчаровуйсь в Україні, Вір, що мине важка пора, Розквітне пишний цвіт калини В садах достатку і добра.
Народна мудрість говорить Краще запалити одну свічку, ніж ганьбити пітьму. Тож давайте запалимо маленькі свічечки надії. Нехай вони символізуватимуть сьогодні вогник ваших сердець, а вогник своєї душі я передаю вам . 2 хв
Давайте об’єднаємо наші вогники у спільний. І якщо ці свічки запалахкотять у серці у кожного з нас, то Україна, громадянами якої миє, дійсно стане вільною і незалежною, могутньою державою, і в ній, які в наших душах, запалає Вогонь Відродження.
Учитель: Дуже хочеться, щоб в нашій країні панував мир…
Перед вами на партах лежить Голуб миру. Те, що ви б хотіли зараз побажати нашій державі, народові і самим собі напишіть на ньому, потім прикріпите їх до дошки, біля карти України
(Дітям пропонується на листочках-стікерах записати свої мрії і побажання
для своєї Батьківщини, прокоментувати їх і розмістити на створеній карті
України)
(працюємо з Голубом миру.

Підсумок
Учитель: Пам’ятайте, діти, ви – майбутнє України. Тож своїми знаннями, працею, здобутками примножуйте її культуру, своїми досягненнями славте її. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України, поважайте свій народі його мелодійну мову. Шануйте себе і свою гідність, і шановані будете іншими.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©chito.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал