Настав час невідворотних позитивних змін. Щоб за- провадити їх, нам необхідні в першу чергу мир, безпека
Скачати 23.67 Kb.
Pdf просмотр
Дата конвертації05.01.2017
Розмір23.67 Kb.

4
ОФІЦІЙНО
«Дорогі співвітчизники!
Настав час невідворотних позитивних змін. Щоб за- провадити їх, нам необхідні в першу чергу мир, безпека та єдність.
У глави держави – широкий вибір різноманітних
інструментів для забезпечення територіальної ціліс- ності України і мирного життя громадян. Повноважень
і рішучості не забракне. Я не хочу війни. Я не прагну помсти. Хоча перед очима – великі жертви, принесені українським народом. Я прагну миру і доб’юся єдності
України. Йдеться про діалог з мирними громадянами
України. Навіть з тими, хто дотримується інших, ніж я, поглядів на майбутнє країни. Україна – різноманітна, але вона сильна духом і духом єдина!
Я йду на посаду Президента, щоб зберегти і зміцнити
єдність України. Забезпечити тривалий мир і гаранту- вати надійну безпеку. Знаю: мир – найголовніше, чого прагне сьогодні український народ.
Прагнення до миру та соборності нашої держави домінує в усіх областях України. Важкі випробування об’єднали українську родину. Вони зміцнили нас як українську політичну націю, впевнену у своєму євро- пейському виборі. Наш народ ніколи не був таким силь- ним, як тепер.
Але свобода не дається раз і назавжди. За неї треба постійно боротися. Мир, якого ми сподіваємося досяг- ти найближчим часом, не буде тривалим, якщо ми на- лежним чином не зміцнимо нашу безпеку. Щоб мир став довготривалим, нам слід призвичаїтися до життя в умовах постійної бойової готовності. Ми повинні три- мати порох сухим. Все, від чого залежить забезпечення стійкого миру та безпеки України, ми повинні зробити своїми силами. Ніхто нас не захищатиме, доки ми не на- вчимось оборонятися самі. Будь-який агресор на кор- доні України має згадати євангельську мудрість: хто з мечем прийде, той від меча і загине! Будь-які спроби зовнішнього і внутрішнього поневолення українців зу- стрічають і зустрінуть найрішучішу відсіч.
Я присягнув «усіма своїми справами боронити суве- ренітет і незалежність України» і завжди буду вірний цій святій обітниці.
Ми хочемо бути вільними. А жити по-новому – це і означає жити вільно в умовах такої політичної системи, яка гарантує права та свободи людини і нації.
Хотів би наголосити на відданості ідеї парламент - сь ко-президентської республіки. Ніякої узурпації вла- ди! Європейська демократія для мене – найкращий спо- сіб державного правління, винайдений людством.
Петро ПОРОШЕНКО: Я йду на посаду
Президента, щоб зберегти і зміцнити
єдність України. Забезпечити тривалий мир і гарантувати надійну безпеку
З інавгураційної промови 7 червня 2014 року

5
ВІСНИК
Центральної виборчої комісії
№ 2 (29) 2014 р.
ОФІЦІЙНО
Саме європейський досвід підказує нам, що знач- ну частину повноважень вже зараз треба делегувати з центру місцевим органам влади. Реформа щодо де- централізації розпочнеться вже цього року змінами до
Конституції. Нові повноваження отримають новообра- ні місцеві Ради. Але Україна була, є й буде унітарною державою. Марення про федерацію не має ґрунту в
Україні.
Важливою частиною суспільного запиту на повне пе- резавантаження влади є дострокові вибори парламенту.
Давайте будемо відвертими. Чинний склад цього шанов- ного зібрання не відповідає настроям суспільства. Бо воно суттєво змінилося у 2012 році. А жити по-новому означає не нехтувати волею народу.
Жити вільно – означає вільно користуватися рідною мовою. Керуватимуся статтею 10 Конституції. Вона ви- значає українську мову як єдину державну, але гаран- тує вільний розвиток російській та іншим мовам. Слово
«праця», як і «мир», «зарплата», «пенсія», «стипендія», звучать однаково або дуже подібно, що українською, що російською.
Забезпечення людей роботою та гідною оплатою – це перша гарантія внутрішнього миру та національної безпеки. Хоча управління економічними процесами належить до компетенції вільного ринку або Уряду,
Президент як гарант Конституції зобов’язаний забез- печити умови для інноваційної економіки та соціальної справедливості. Справедливий розподіл національного багатства – це нагальна вимога часу. Але перш ніж націо- нальне багатство ділити, його треба примножити.
Україна має все необхідне, щоб забезпечити людям
європейський добробут. Але для цього треба знищити корупцію. Нам потрібен загальнонаціональний анти- корупційний пакт між владою та народом. Суть його проста: чиновники не беруть, а люди – не дають. Ми не зможемо змінити країну, якщо не змінимо себе, своє ставлення до власного життя і до життя цілої держави.
В тому, що Україна прийшла до кризи державності, є частка відповідальності кожного з нас.
Європейський вибір України – це серце нашого на- ціонального ідеалу. Це вибір, зроблений нашими пред- ками і пророками. Ніхто не має права вето на європей- ський вибір України. Визнати це – значить проводити політику миру та спокою в Україні.
Ми не сміємо повторити старі помилки і маємо забез- печити злагоджену роботу Президента, Верховної Ради та Кабміну. Настав час будувати нову велику країну.
Сучасну, високотехнологічну, обороноздатну, конку- рентоспроможну. Врахуємо досвід країн, які з’явилися на політичній карті лише кілька десятків років тому, але стали лідерами, поставивши на розвиток інтелекту та новітніх технологій. Бо найцінніше — не гроші, не за- води та підприємства, а «людський капітал», який має
Україна.
Немає сумніву в тому, що ми здолаємо всі трудно- щі. Відстоїмо територіальну цілісність нашої держави, забезпечимо мир та спокій. Нас підтримує цілий світ.
Навколо ідеї незалежності, свободи, гідності, право- вої держави, європейської інтеграції об’єдналася вся
Україна і все світове українство. Народ своє вагоме слова сказав. Під час революційних подій. Під час спро- тиву агресії. Під час виборів. Тепер черга – за нами, за владою.
Простягаю руку миру всім, хто подав голос за мене,
і тим, хто не голосував. Всім, хто допоможе встановити мир, порядок і спокій в Україні. І всім, хто вірить у євро- пейську майбутність України.
Мир нам!
Нехай нас благословить Господь!
Слава Україні!»


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©chito.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал