Письмо малої букви ї, складів та слів з нею. Написання слів та речення з вивченими буквами



Скачати 29.86 Kb.
Pdf просмотр
Дата конвертації22.11.2016
Розмір29.86 Kb.

Тема: Письмо малої букви ї, складів та слів з нею. Написання слів та
речення з вивченими буквами.
Мета: Навчити правильно аналізувати структуру букви,порівнювати її з вивченими. Вчити писати рядкову букву "ї",склади та слова з нею.
Закріплювати звукове значення букви,вправляти у звуко – буквеному аналізі слів з цією буквою. Закріплювати вміння писати раніше вивчені букви.
Розвивати уміння складати речення із поданих слів,
Розвивати мовлення,увагу,мислення,фонематичний слух.
Виховувати почуття любові до України,охайність під час письма.
Обладнання: зразки друкованої та рукописної букви ї, ілюстрації із зображенням поїзда; звукові фішки; презентація про Київ, фотографії визначних місць Києва ,виставка книг ,казка «В одному королівстві»
Хід уроку
І. Організаційна частина
Увага,друзі!
Ось пролунав дзвінок.
Сідайте всі зручніше –
Почнемо скоріш урок!
ІІ. Актуалізація опорних знань.
- Розпочнемо наш урок з фонетичної розминки.
- Послухайте загадку. Про що в ній йдеться?
Ми,звичайно,не хитруєм;
Нас і бачать,
Нас і чують –
Це зовсім не новина.
Як же наші імена? ( Букви і звуки )
- Що ви знаєте про звуки? ( звуки ми чуємо і вимовляємо )

- Вимовте правильно звуки української мови. Працюємо ланцюжком.
- На які дві великі групи поділяються всі звуки?
- Послухайте вірш і підкажіть про які звуки йдеться?
Шість звуків вільно можна
Співати,як пісні.
Ці звуки знає кожен.
Як звем їх? ( Голосні )
- Скільки голосних звуків в українській мові?
- Назвіть їх.
- Якими бувають приголосні звуки?
- Що ви знаєте про букви?
- Чим відрізняються звуки від букв?
- Отже,діти,ви правильно сказали,що звуки на письмі позначаються буквами.
- Яка з раніше вивчених букв, може позначати один звук або два?
ІІІ. Повідомлення теми,мети уроку.
- Сьогодні на уроці ми навчимося писати букву,яка теж позначає два звуки.
До того ж вона завжди позначає два звуки,і тільки два,де б,в якому місці в слові вона не стояла.
- Отже,ми навчимося писати маленьку букву "ї".
ІV. Робота над новим матеріалом.
1.Закріплення звукового значення букви "ї".
Відгадайте загадку.
-По дорозі урочисто
На колесах їде місто.
У будиночках- звірята.
Що за місто це, малята? (Поїзд)

_Правильно. (Складання звукової моделі слова поїзд) Отже, ми вирушаємо у подорож на поїзді. І завдання , виконані на уроці розміщатимемо у вагончиках потяга.)
2. Казка» В одному королівстві»(За Н.Вернигорою)
Алфавітне королівство було квітучим і сонячним. Букви жили тут у дружбі і злагоді. Правив ними мудрий король Перо. Найбільше квітів цвіло біля будиночка двох сестричок: І та Ї. Були вони стрункі , гарні й дуже схожі. А щоб інші букви могли їх розпізнавати, мудрий король Перо подарував їм чарівні зернятка: І- одне , Ї-два. І сказав , щоб вони прикріпили ці зернятка до волосся.
Із того часу скрізь, де вони проходитимуть, самі собою розцвітатимуть диво- квіти. Вони є добрими феями королеви Грамотності. А для злих помилок просто не лишилося місця !
3.Бесіда за змістом казки.
-Як називали королівство, де жили букви І та Ї ?
-Хто правив королівством?
-Ким були букви І та Ї?
А чому вони були сестричками ?
- що відбувалося ,коли проходили сестрички ?( З являлися квіти , які були феями королеви Грамотноті.І для злих помилок не залишалося місця)
3.Аналіз структури букви,порівняння її з друкованою.
- Так,саме з цією друкованою буквою ви знайомилися на уроці читання,а зараз ми познайомимося з малою рукописною буквою "ї" і навчимося її писати.
- Подивіться уважно на збільшений зразок букви і скажіть,з яких елементів складається мала рукописна буква "ї"?
Ї = І + …
- Порівняйте малу друковану і малу рукописну літери "ї". Чим вони схожі між собою?
- Чим відрізняються?

- На яку з вивчених букв схожа літера "ї"?
- До нас завітала україночка Оленка і принесла вам вірші про букви "і" та "ї".
"І" без "ї" не ступить кроку,
Поміж ними чвар нема.
"І" до "ї" моргає оком,
"Ї" у відповідь - двома.
Проспівали сколов'ї:
- пошукайте букву "ї".
Буква "ї" така ж,як "і",
Тільки крапок тут аж дві.
4. Пояснення написання букви
- Мала буква "ї" складається з прямої похилої палички із заокругленням унизу і двох крапок над нею. Крапки ставимо трохи вище верхньої рядкової лінії. Пишемо під лічбу раз – і,два,три.
5. "Письмо" букви в повітрі.
6. Опрацювання завдань в прописі.
- Відкрийте прописи. Подивіться на плакат і пригадайте,як потрібно правильно сидіти за партою,як слід покласти зошит і взяти ручку.
Підготуйтесь до письма.
- Розгляньте завдання першого рядка. Обведіть пунктирне зображення букви
і продовжить самостійно.
- Що вам необхідно прописати в другому рядку?
- Малу рукописну літеру "ї" з'єднуємо з іншими буквами як і малу рукописну літеру "і".
Фізкультпауза ( під музику )
7. Написання слів поїзд , країна.
- Прочитайте слова,які потрібно написати.

8.Бесіда.
-А в якій країні ми живемо? (В Україні)
9. Написання слова Україна.(Звернути увагу на те ,що назву держави пишемо з великої букви)
Назвою чого є слово « Україна « ? ( Назвою держави)
Україна – це наша держава , наша Батьківщина, в якій ми живемо і яку ми любимо. Кожна країна має головне місто - столицю. Яке місто є столицею нашої країни? (Київ )
Київ - це велике старовинне місто. Красиве воно в усі пори року. Місто збудоване на берегах найбільшої ріки –Дніпра. Через ріку побудовані мости
,а під містом проходить підземна залізниця –метро.
10.Фарбування малюнка.
- 11.Презентація про Київ.
12.Словникова робота.
Як називають хлопчиків ,які живуть в Україні? (Українець)
Як називають дівчаток ,які живуть в Україні?(Українка)
-Ось ,які костюми носять українці.
13.Написання слів українець , українка.
Фізкультхвилинка.(Пальчикова гімнастика)
14.Написання словосполучення : українська мова.
Яка мова є державною мовою в Україні ? Це красива ,мелодійна мова. Це мова Тараса Шевченка , Лесі Українки.
15.Написання речення:
Україна - рідний край.
16. Утворення та написання слів: мій- мої, гай –гаї.
VІ. Підсумок уроку
- Яку букву вчилися писати на уроці?

-З яких елементів вона складається?
- Скільки звуків позначає на письмі буква "ї"?
- Молодці,працювали старанно,вправно і наполегливо .


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©chito.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка