Письмове обчислення значень виразів на кілька дій першого ступеня. Розв’язування задач



Дата конвертації03.12.2019
Розмір55.5 Kb.
Тема: Письмове обчислення значень виразів на кілька дій першого ступеня. Розв’язування задач.

Мета: Удосконалювати уміння виконувати письмове додавання і віднімання трицифрових чисел у випадку кількох доданків, формувати вміння розв’язувати задачі на різницеве Тема: Письмове обчислення значень виразів на кілька дій першого ступеня. порівняння двох сум; розвивати мислення, обчислювальні навички, вміння творчо працювати над задачами; виховувати інтерес до математики, любов до всього живого, прагнення турбуватися про птахів та інших тваринах.

Тип уроку: Урок – заочна екскурсія.

Обладнання: таблиці, предметні малюнки «Птахи», слайди з теми уроку, підручник «Математика» 3 клас М.В. Богдановича, Г.П. Лишенко.



Хід уроку

I. Організаційний момент

Доброго дня, сонце привітне та небо блакитне!

Доброго дня, в небі пташино і пишні рослини!

Я вас вітаю, люблю, пізнаю,

Бо всі ми живемо в ріднім краю!

II. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

- Діти! На уроці ви удосконалите знання щодо письмового обчислення виразів на кілька дій першого ступеня, будете розв’язувати пізнавальні задачі. Ця робота буде цікавою, бо ми здійснимо заочну екскурсію у зоопарк, на птахофабрику та у парк.. А з ким ви там зустрінетесь, стане відомо, якщо ви розшифруєте слово, розставивши букви за значеннями

виразів від найменшого до найбільшого.

Гра «Шифрувальник» ( Усні обчислення).

700+70 850-200 560-130 320+280 440+100

И Х П А Т

- Діти! Здогадалися, про кого йде мова? Так, це - птахи.



III. Актуалізація опорних знань

-Діти! Щоб легко було підрахувати, яких птахів можна зустріти у зоопарку, на птахофабриці, у парку, треба потренуватися у обчисленнях. (Робота у зошиті)

1.Каліграфічна хвилинка

- Встановіть закономірність і запишіть числа.

100, 150,………………….,500;

400, 440,………………….,720;

700, 670,………………….., 460.

2. Математичний диктант із взаємоперевіркою

- Запишіть вирази і знайдіть їх значення, усно обчислюючи:

· До числа 250 додайте різницю чисел 300 і 250.

· Від суми чисел 600 і 300 відніміть 500.

· Від числа 700 відніміть суму чисел 230 і 270.

· Число 380 збільшіть на суму чисел 120 і 100.

· Зменшіть різницю чисел 1000 і 600 на 100.



IV. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу

1. Аналітична робота над задачею №707, що містить короткий

запис умови і розв’язок

 - Діти! Ми з вами є часткою природи, у якій співіснуємо з тваринами. Клас птахів найчисленніший. Життя птахів залежить від тих, хто їх оточує. У дикій природі птахи дбають про себе самі. Але птахи, яких приручили люди, чекають турботи і піклування від людей.

- Діти! Ви бували у зоопарку? Яких птахів ви там бачили ? Хто за ними доглядає? Ви дізнаємось, чим годують птахів і скільки зерна для них витрачають, ознайомившись із змістом задачі №707.

( Пояснення розв’язання задачі та способу обчислення значень виразів у випадку кількох доданків).

2. Письмове обчислення значень виразів на кілька дій першого ступеня.

Коментоване розв’язування прикладів №708 (фронтальна робота) за зразком ( таблиця на дошці)

 Метод «Прес»

- Що називають письмовим додаванням і відніманням?

- Як записують числа при письмовому додаванні чи відніманні?

- З яких розрядних одиниць починають виконувати письмове додавання та віднімання?

- Який порядок виконання дій у виразах на кілька дій першого ступеня?

3. Самостійна робота за картками індивідуального контролю

( диференційовані завдання за рівнем навчальних досягнень учнів)

 Високий рівень

1) Обчисліть приклади

744 – 136 + 236 385 + ( 650 – 335 ) 694 – 284 - 307

2) Розв’яжіть рівняння

x - 389 = 216

Достатній рівень

1) Обчисліть приклади

652 – 137 + 124 279 + ( 550 -235 )

2) Розв’яжіть рівняння

x – 478 = 227

Середній рівень

1) Обчисліть приклади

342 + 448 – 255

2) Розв’яжіть рівняння

845 – x = 438

4. Фізкультурна хвилинка «Пташки»

Крильця пташки розправляють, ( руки розвести в сторони)

Їх до сонця піднімають, (руки- вгору, потягнутися)

Потім весело літають ( покружитися, рухи руками

І комашок здоганяють. вгору та вниз)

На галявину злетілись, ( присісти)

Там зернят вони наїлись,

Потім знову підлетіли, ( рухи руками вгору та вниз)

У гніздечко тихо сіли. ( сісти за парти)

V. Розвиток математичних знань

1.Колективна творча робота над задачею №708.

-Діти! Ми з вами вже на птахофабриці. Яких птахів там вирощують люди?

- Прочитайте умову задачі. Чи можна одразу знайти відповідь?

- Чи можливо дізнатись із умови задачі, скільки всього індичат та  скільки всього курчат виростили на птахофабриці?

- Скільки дій у задачі?

 - Запишіть короткий запис умови задачі

Задача


Індичат – 275 пт. і 178 пт. - ? пт. На ? пт. більше

Курчат – 380 пт. і 406 пт. - ? пт.

Розв’язання

1) 275 + 178 =453 ( пт.) – індичат

2) 380 + 406 = 786 (пт.) – курчат

3) 786 – 453 = 333 ( пт.)

Відповідь: на 333курчати більше.

2. Завдання з логічним навантаженням. Гра «Чарівний квадрат»

- Діти! Нашу екскурсію ми завершимо у парку. А яких птахів можна

зустріти у зимовий період у місті, у садочку, у парку? Чого найбільше бояться пташки узимку? Так, голоду. А хто ж їм може допомогти? Так, небайдужі люди.

- Якщо ви вірно заповните клітинки «Чарівного квадрата» - уявної

годівнички для птахів, то кожна пташина не залишиться без корму.

( Сума чисел при додаванні по всіх напрямках дорівнює - 90)


 

45


 

 


 

42


 

 


 

30


 

 

18


 

 

15


 

3. Хвилинка - цікавинка

- Діти! А як ви турбуєтесь про птахів узимку? Чим можна їх підгодовувати?

- Омелюх полюбляє ягоди горобини. Синичці до вподоби насіння з гарбуза і соняшника, сало. Горобці та інші зимуючі пташки залюбки їдять зернятка, крихти хліба, крупи, шматочки яблук та овочів, залишки каші.

VI. Підсумок уроку. Рефлексія

1.Оцінювання відповідей учнів за роботу на уроці

2. Метод «Інтерв’ю»

- Які нові математичні знання ви отримали на уроці?

- Чи сподобалась вам заочна екскурсія?

- Про яких птахів ви дізнались?

- Як дбають люди про свійських птахів?

 -Чим кожен з вас може допомогти птахам у природі?

-Діти! Що ми можемо пообіцяти тваринам на прощання?

Обіцянка друзів природи

Ніколи не зробимо шкоди

Тваринам у ріднім краю.

Нехай звеселяють природу –

Співають пташки у гаю.

Ми друзі й вірні, і щирі,

Бо ми бережем повсякчас



Пташок, що літають у вирій,

І всіх, хто зимує у нас.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©chito.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка