Порівняння обсягів і структури забруднення міст УкраїниСкачати 50.31 Kb.
Дата конвертації02.01.2020
Розмір50.31 Kb.
Порівняння обсягів і структури забруднення міст України

№ з/п

Місто

Обсяг

Структура

(основні джерела забруднення)Індекс і рівень

забруднення атмосфери*Маріуполь
Порт на Азовському морі, великий центр чорної металургії та важкого машинобудування. Одне з найскладніших в екологічному сенсі міст України як за забрудненням атмосферного повітря та морського середовища, так і щодо забезпечення населення питною водою. Пилогазові викиди промислових підприємств формують над містом тяжкий темно-фіолетовий серпанок, який містить шкідливі домішки в обсягах, які багаторазово перевищують гранично допустиму концентрацію в районі Маріуполя темно-бурого кольору, особливо в центральній частині набережної, де впадає в р. Кальміус, стік якої на 70-80% сформований із шахтних та стічних вод

16,5 – дуже високий
Донецьк
Над містом можна спостерігати палену смогу, що формується викидами промислових підприємств. Гострою проблемою міста є водо забезпечення. Із зростанням видобутку вугілля, інтенсивним розвитком підприємств металургійного, хімічного та машинобудівельних комплексів проблема водопостачання в Донбасі загострювалася ще гостріше. Забезпечити водою Донецьк та інші міста і населені пункти Донбасу можливо лише за рахунок надходження води по каналу Дніпро-Донбас. У той же час на багатьох підприємствах Донецької агломерації вода використовується вкрай нераціонально. У річки скидається велика кількість неочищених та недостатньо очищених стічних вод, які можна було б неодноразово використовувати в системах оборотного водопостачання. Особливо актуальною для Донецька є переробка твердих виробничих відходів, яких за двохсотлітню історію промислового розвитку міста нагромадилося сотні млн. т.

12,8 – високий
Івано-Франківськ3,4 – низький
Одеса
Забруднення морського середовища відбувається, в основному, у результаті скиду в море неочищених та недостатньо очищених стічних вод прибережних міст і в тому числі Одеси, а також забрудненого поверхневого стоку з міської території та території майданчиків. Потенційно небезпечним в екологічному сенсі об’єктом у цьому районі Одеський завод у порту Південний. Аварія на аміакопроводі може призвести до екологічного катастрофи на всьому побережжі. Введення в експлуатацію Одеського нафтового термінала, призначеного для прийняття та подальшого транспортування нафти, створює в цьому районі ще один об’єкт підвищеного екологічного контролю. Одеса – значний центр машинобудування, хімії та нафтохімії, переробки риби та сільськогосподарської продукції. Робота промислових підприємств формує високе техногенне навантаження на атмосферне повітря та пов’язана з утворенням великих об’ємів стічних вод. Очисні споруди Одеси перевантажені, працюють неефективно. У літній час в Одесі різко зростає кількість автотранспорту, збільшується число морських суден у портах, у тому числі прибережного плавання. На долю автотранспорту та частково морських суден припадає близько 75% сумарного викиду забруднених речовин у повітря


14,3 – дуже високий
Харків
Важливою екологічною проблемою є розміщення побутових і виробничих відходів. Існуючі звалища давно переповнені. Із збільшенням відстані вивозу відходів усе частіше спостерігається їх викидання з автомобілів у не відведених місцях. Однією з найактуальніших проблем Харківської області є забруднення водних об’єктів зливовими та стічними водами за рахунок скидання з очисних споруд у поверхні водойми забруднених стічних вод категорій «без очистки» та «недостатньо очищених» унаслідок незадовільного технічного стану споруд очистки стоків, порушення технологічних регламентів очистки та знезараження вод.

Проблема охорони атмосферного повітря є для Харкова достатньо гострою. У Харківській області основними стаціонарними забруднювачами атмосферного повітря є підприємства теплоенергетичною, нафтогазовидобувної та цементної галузей. Сумарний вклад цих підприємств у забруднення атмосферного повітря стаціонарними джерелами викидів області складає 90%. У більшості підприємств, зосереджених у кількох промислових зонах міста, відсутні санітарно-захисні зони. Підприємства розташовуються в безпосередній близькості від житлових кварталів3,6 – низький*Центральна геофізична обсерваторія України

Висновок

Проаналізувавши стан навколишнього забруднення в Україні, а також десятку найзабрудненіших міст України, я дійшов висновку, що рівень забруднення природного середовища в містах України суттєво відрізняється. Найбільша частка міст-забруднювачів припадає на Донецький економічний район, тобто на схід України.

Для зменшення впливу на навколишнє середовище, слід раціонально використовувати природні ресурси, а також модернізувати заводи, фабрики та підприємства, які згубно впливають на природне середовище.

Україна знаходиться на 64 місці по екологічному стану, якщо ми думаємо про хороше майбутнє то спочатку зробемо чисте теперішнє.

Дотримання дійсних вимог екологічного законодавства та контролю за їх застосуванням можна досягти тільки шляхом законодавчо закріпленого розширення впливу природоохоронних вимог на процес стратегічного розвитку країни та галузей економіки (інтеграції екологічної політики), і це становить єдиний шлях до забезпечення екологічної безпеки України зараз і в майбутньому.

Маріупольський меткомбінат (у 2018 р.) викинув у атмосферу рекордні 226 000т відходів.

За версією глобальної бази даних Numbeo, до списку із 288 найбільш забруднених міст планети потрапили чотири українські міста — Дніпро (40-ве місце), Київ (108-ме), Харків (140-ве) та Львів (154-те).

А все тому, що іноземні туристи низько оцінили якість тутешнього повітря, перш за все через високу загазованість.

Ініціювати зміни в міській інфраструктурі, будівництво об'їзних доріг для зменшення автомобільних викидів в житловій зоні.Оновити законодавство, що встановлює гранично допустимі концентрації для шкідливих речовин в атмосферному повітрі.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©chito.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка