Стрімка урбанізація, яка притаманна більшості сучасних держав, змушує приділяти окрему увагу підготовці військових підрозділів до ведення бойових дій у населених пунктахСкачати 10.45 Kb.
Дата конвертації22.11.2019
Розмір10.45 Kb.
Стрімка урбанізація, яка притаманна більшості сучасних держав, змушує приділяти окрему увагу підготовці військових підрозділів до ведення бойових дій у населених пунктах. Бій у місті значно відрізняється від бою в польових умовах. Під час його проведення зазвичай огляд та обстріл дуже обмежені, маневри проводити значно важче, тому основна роль у такому бою належить піхоті. Бійцям доводиться вибивати ворога не просто із будівель, а, власне, з поверхів, кімнат, підвалів та горищ, тому під час міського бою вони стикаються із цілою низкою труднощів та несподіванок.

Основні аспекти, на які варто звернути увагу під час підготовки до такого зіткнення, – інженерна підготовка ворога, переоцінка ролі бронетехніки та артилерії під час штурму населеного пункту, зв’язок та координація підрозділів, особлива підготовка особового складу.

Безумовно, місто є найбільш важкою локацією для ведення військових дій, адже бій в населеному пункті дуже швидко втомлює бійців, при цьому часто не позначаючись на успіху його ведення. Щільна забудова впливає на мобільність атакуючих підрозділів, знижує ефективність дії радіозв’язку та ускладнює проведення маневру, а також обмежує дію розвідки та ускладнює керування підрозділами під час проведення бою, обмежує обстріл.

За період АТО Українська армія отримала досвід бойових дій в урбанізованій місцевості. Найвідоміший приклад – оборона донецького аеропорту.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©chito.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка