Творча характеристика Сахновщинської районної дитячої бібліотеки
Скачати 33.48 Kb.
Pdf просмотр
Дата конвертації29.12.2016
Розмір33.48 Kb.

Творча характеристика
Сахновщинської районної дитячої бібліотеки

В своїй діяльності бібліотека керується тим, що при підготовці та проведенні масових заходів творчо підходить до підбору теми, конкурсів, костюмів, продумує, як зробити безпосереднім учасником свята юного читача, залучити його ідо підготовки роботи ідо самого свята. Саме так готувалися і втілювалися вжиття найбільш вдалі культурно – масові акції останніх років, які отримали схвальні відгуки від читацької аудиторії. Наприклад :
Посвята в читачі „Здрастуй, здрастуй, книжчин дім !”
Читацьку залу святково прикрашали спільно з працівниками бібліотеки і діти. Вони виготовляли штучні, декоративні квіти, надували повітряні кульки. Книжкову виставку Дивовижний світ дитячої книги підготували також разом з дітьми. За їх опитуванням бібліотекарі виставили літературу, яка в дітей викликала найбільшу зацікавленість. Звісно ж на першому місці були казки Золота енциклопедія казок, Найкращі казки світу, ”100 найкращих українських казок, а також Світ навколо тебе, Світ дитячих запитань, Дитяча енциклопедія, журнали „Пізнайко”, Барвінок, Апельсин, газета Казковий вечір. Окремо на вишитому рушнику була представлена книга Т.Шевченка Кобзар, на якій діти урочисто присягали при посвяті в читачі. Діти заздалегідь готувалися до свята вчили клятву майбутнього читача бібліотеки, прислів’я та приказки про книгу. З великим задоволенням діти зустріли лялькового героя Хрюшу. Діти залюбки з ним спілкувалися, допомагали Хрюші розібратися з правилами користування бібліотекою, відгадували його загадки. Після свята дітям вручили символічний квиток читача (великий , гарно оформлений, зачитали прізвища дітей і привітали з тим, що вони стали справжніми повноцінними читачами. Під час заходу охоплено 34 чоловіки.
День краєзнавства Сім чудес України”. В план проведення заходу було включено книжково – ілюстративну виставку Сім чудес України мовою світлин. Потім діти разом з ведучою, яка булав ролі гіда – екскурсовода, заочно подорожували Хотинською фортецею, Софіївським парком в Умані, Херсонесом Таврійським, островом Хортицею та іншими архітектурними та історичними місцями України. Ті діти, які раніше відвідували вищезгадані пам’ятки культурної спадщини, доповнювали розповідь ведучої, ділились своїми враженнями з присутніми. Продовженням краєзнавчої подорожі була інформаційна година Дива Слобожанщини, де діти почули розповідь про залишки салтівської культури, віртуально відвідали Шарівський парк, острів закоханих,
Наталіївський парк. До уваги учасників було представлено цікаву краєзнавчу вікторину. Захід супроводжувала музика Одинокий пастух, ілюстративний матеріал та відеоролики з краєвидами надану тему. Потім діти намагалися знайти сім чудес Сахновщини. Серед названих об’єктів були Свято –
Покровський храм (сел.Сахновщина), районний Будинок культури,
(сел.Сахновщина), Меморіал Славив центральному парку селища, Чумацький хрест (поблизу села Берестове, Свято Вознесенський храм та церковноприходська школа, Царський колодязь (с.Великі Бучки ). Діти були ознайомлені з двома основними туристичними маршрутами району „
Великобучківські обереги пам’яті”, Чумацькими стежками. Під час свята охоплено 49 чоловік.
Прем’єра Книги Пам’яті України „Пам’ять серця, пам’ять сивини,
пам’ять тих, хто не прийшов з війни”. До проведення свята були залучені учасники війни, ветерани – фронтовики Зуб Микола Іванович, Гавриш Олексій Олексійович, які приймали активну участь у створенні Книги пам’яті. Саме їх спогади були включені до цієї книги. До заходу дітьми були створені тематичні квіткові композиції Дитинство, обпалене війною”та
„Журавка”. Було створено картину – панно Війна очима дітей – колаж з вирізок періодики, виготовлений дітьми з їх частковими малюнками. Також діти підготували й продемонстрували розповіді про війну, почуті з вуст їх рідних та близьких. Доповнювала захід тематична виставка Шляхами мужності і слави, де експонувались не лише книги про війну, ай речі фронтовиків, які були надані районним історико – краєзнавчим музеєм солдатська каска, гільзи, фронтові знімки, солдатські листи трикутники тощо. Під час заходу охоплено 41 чоловік.
Святково-ігрова година ТИ + Я”. Залу прикрашали разом з дітьми сердечка, повітряні кульки, квіти. В центрі висіла декорація Серце, обрис якого викладено з маленьких сердець, виготовлених за способом „орігамі”. Ці сердечка по закінченні заходу стали подарунками для всіх присутніх. Весело пройшли ігри , розваги, конкурси. Як приклад, гра Збери розбите серце”,”Компліменти”, Знайди свою половинку. Під час свята звучали чудові ліричні вірші І.Франка, О.Пушкіна, Т.Шевченка, ніжні, сповненні кохання листи Л.Українки, І.Франка, Варвари Довженко не залишили байдужими жодного з присутніх.
Фольклорна година Ніч Святого Миколая – дивна і чарівна ніч”. Актова зала була прикрашена новорічною ялинкою, гірляндами, сніжинками, виготовленими дітьми – першокласниками місцевої гімназії. Свято традиційно проводилося з районним Будинком культури. Діти готувались до свята завчасно вчили вірші, пісні. Велике враження на маленьких глядачів справили костюмовані герої дійства (Ангели, святий Миколай, юні україночки та українці. Вході свята діти мали можливість бути не лише глядачами театралізованого дійства, ай мали змогу поспілкуватися з ангелами , одержати солодощі з рук самого Миколая. Весело , із задоволенням діти водили хороводи, відгадували загадки, грали в різні ігри, фотографувалися, тощо. Під час заходу охоплено 31 чоловік.
В бібліотеці діє постійна виставка дитячої творчості Рукам радість, серцю задоволення, де протягом року було представлено 5 нових експозицій з дитячого малюнку, вишивки, виробів з бісеру, орігамі, в’язання гачком, виготовлення іграшки.

Проведено цікаві конкурсні програми : р. – „ У вінок Кобзарями вплітаємо майбутнє
„Найкращий читач України.
Кожен масовий захід бібліотечні працівники прагнули зробити яскравим і незабутнім. Залюбки сприймаються дітьми свята з елементами театралізації, з допомогою так званого живого кліпу. Адже акції проводяться для різної вікової категорії, починаючи з дошкільного віку, і закінчуючи старшокласниками. Тож бібліотекарі самі є в цих святах казковими персонажами, оповідачами, масовиками – забійниками. Творчий підхід бібліотечного закладу проявляється і втому, що плануються і практично реалізуються нові форми проведення заходів бібліотечна мозаїка, бібліотечна мандрівка, бібліотечний уік- енд, музичний калейдоскоп, ерудичне асорті тощо. Також заходи проводяться з використанням сучасних технічних засобів та інноваційних технологій демонструються по ДВД, комп’ютеру (ноутбук. В роботі з читачами чи в масовій, чи в індивідуальній бібліотека обов’язково на перше місце висуває творче аналітичне мислення читача, його власне бачення тих чи інших подій, описаних в книзі, його характеристика літературних героїв. Тому в бібліотеці є спеціальна книга – альбом читацьких відгуків та побажань.

Прем’єра Книги Пам’яті України
„Пам’ять серця, пам’ять сивини, пам’ять тих, хто не прийшов з війни.
Святково ігрова година ТИ + Я.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©chito.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал