Урок 11. мОЗаїка з прирОдних та штучних матеріалів мОЗаїка на пластиліні. рельєФне зображення прирОдних




Скачати 16.23 Kb.

Дата конвертації23.12.2016
Розмір16.23 Kb.
ТипУрок

Дата _______________________
Клас _______________________
Урок 11. мОЗаїка З прирОдних та штучних матеріалів.
мОЗаїка на пластиліні. рельєФне ЗОбраження прирОдних
ФОрм. Орнаментальна кОмпОЗиція в кОлі —
пОдарунОк мамі
мета: поглибити знання учнів про мозаїку; вдосконалювати навички роботи з природ- ними матеріалами; продовжити ознайомлення з орнаментом; розвивати творчі зді- бності, уяву, фантазію, дрібну моторику пальців рук, охайність; формувати естетичні почуття, смак; виховувати дбайливе ставлення до матеріалів, стимулювати творчий потенціал учнів та любов до близьких.
Обладнання: комп’ютерний диск, пластилін, насіння соняшника, гарбуза, сухий горох, бісер, паєтки, маленькі ґудзики, зразки виробів, мультимедійна дошка.
Хід уроку
і. ОрганіЗаційний мОмент
1. привітання
2. перевірка готовності до уроку
3. упорядкування робочих місць
іі. сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. повідомлення теми та мети уроку
У ч и т е л ь
Хто завжди вам допоможе?
Хто все вміє і все може?
Хто все зробить, як годиться?
Хто ця мудра чарівниця?
В цілім світі найдобріша,
Найдорожча, наймиліша?
Лагідна і ніжна сама?
Ну, звичайно, наша...
Д і т и. Мама!
— Сьогодні ми поговоримо про найрідніших, наймиліших, найдорож- чих — мам.
— Найкращий подарунок — той, що зроблений або вирощений власноруч.
Отже, сьогодні ми виготовлятимемо подарунки для матусь.
2. вступна бесіда
Мультимедійна презентація
— Розгляньте зразки виробів.
— Які матеріали використані для їх виготовлення?
— За допомогою якої техніки зроблені ці композиції?
— Згадайте, що таке мозаїка?
Мозаїка (фр. mosaіque, італ. mosaіko, лат. musіvum — буквально присвя-
чене музам) — зображення чи візерунок, виконаний з кольорових каменів, смальти, керамічних плиток, шпону та інших матеріалів.
— Мозаїку ми будемо сьогодні викладати орнаментом по колу.
— Згадайте, що таке орнамент?
Орнамент (від лат. ornamentum — прикраса) — візерунок або узор, побу- дований на ритмічному повторенні геометричних елементів, стилізованих тва- ринних чи рослинних мотивів. Орнамент, як прикраса, відіграє функцію есте- тичного оздоблення тіла (ювелірні прикраси), приміщення, споруди (архітек-
турні прикраси), чи будь-якого іншого простору.
31

Фізкультхвилинка
Зробимо зараз ми зарядку.
Ручки вгору, ручки вниз,
І навколо повернись.
Ручки вниз і роблять кроки,
Гнуться гарно у всі боки.
Як закінчили зарядку,
День почавши в тренуванні,
Здолають легко всі завдання.
3. демонстрування та аналіз зразка
1) Інструктаж учителя.
Робота за підручником (с. 42–43)
1. Розкладіть перед собою матеріали, що ви приготували до уроку.
2. Візьміть диск та покрийте його шаром пластиліну, колір оберіть за ба- жанням.
3. Починаючи з центра, по колу викладіть орнамент із наявних матеріалів.
Проявіть свою фантазію та творчість!
2) Повторення правил безпеки під час роботи.
1. Усі матеріали мають зберігатися в окремих коробочках.
2. Не можна вставати зі своїх місць.
3. Не можна куштувати природні та штучні матеріали.
4. Не можна брати дрібні матеріали для роботи до рота.
5. Після роботи потрібно прибрати робоче місце.
III. практична рОбОта учнів
іV. виставка та Оцінювання рОбіт учнів
Учитель організовує виставку орнаментальних композицій, виготовлених дітьми.
V. підсумОк урОку
Мама! Найдорожче слово в світі!
Де б не був ти, що б ти не робив,
Назавжди вона твій шлях освітить
Ніжним серцем, відданим тобі.
В дні важкі, і в дні, на щастя щедрі,
Не забудь: вона завжди — в тобі,
Тож живи, як мама,— щиро й чесно,
І, як мама, світ оцей люби!
32




База даних захищена авторським правом ©chito.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал