Урок 56. типи текстів: рОЗпОвідь, Опис, міркування




Скачати 18.27 Kb.
Pdf просмотр
Дата конвертації23.11.2016
Розмір18.27 Kb.
ТипУрок
Дата Клас Урок 56. типи текстів рОЗпОвідь, Опис, міркування
мета: формувати в учнів уявлення прорізні висловлювання залежно від поставленої мети вдосконалювати вміння визначати складові частини тексту розширювати словниковий запас учнів виховувати любов до тварин.
Хід уроку
I. ОрганіЗаційний мОмент
II. актуаліЗація ОпОрних Знань
1. перевірка домашнього завдання (с. 85, вправа 219)
— Прочитайте кінцівку тексту Якими ласкавими словами ви звертаєтеся до тата Вимовте звуки, які позначає буква я в словах ялинових і Ганнуся.
2. побудова тексту за поданим планом
— Прочитайте речення. Перебудуйте і запишіть текст за планом.
Хвиля накрила її і ледве не потопила.
Мурашка спустилася до струмка напитись.
Вона побачила, що мурашка тоне і кинула їй гілку.
Голубка несла гілку.
Мурашка сіла на гілку і врятувалася.
План
1) Мурашка) Голубка) Порятунок Скільки частин буде у вашому тексті Скільки абзаців Як починаємо писати кожен абзац?
Перевірка робіт Прочитайте записаний текст. Доберіть до нього заголовок.
III. пОвідОмлення теми й мети урОку
— Сьогодні на уроці ми дізнаємося, які бувають тексти, будемо вчитися розрізняти їх за видами.
IV. вивчення нОвОгО матеріалу
1. робота з дидактичним матеріалом. колективний аналіз текстів
Ромашка росте у полі. Дівчата полюбляють плести віночки з ромашок. Ромашка символізує доброту, ніжність.
Ромашка — трав’яниста рослина. Рівна, висока з яскравою жовтою голівкою, в білих прозорих пелюстках.
Ромашка — корисна лікарська рослина. Вона лікує людину від застуди.
y
Ромашка відмінний заспокійливий засіб, корисний для здорового сну і відпочинку. чашка чаю з ромашки на ніч, заспокоїть нерви, зніме напругу, прискорить засипання Про що говориться в кожному з текстів (Про ромашку.)
— Це у них спільне Про що ви дізналися з першого тексту (Де росте ромашка. Нею прикра-
шають дівочі віночки. Що вона символізує.) Це розповідь.
— Що дізналися з другого тексту (Який зовнішній вигляд цієї квітки). Це
опис.
117

— Про що дізналися з третього тексту (Яку користь приносить ромашка.) Це міркування. У тексті пояснюється, чому саме ромашка — корисна лікарська рослина Які бувають тексти Отже, є три типи текстів текст-розповідь, текст-опис, текст-мір- кування.
2. виконання тренувальної вправи 220 (с. 85–86)
— Прочитайте тексти Про кого в них розповідається (Про зайця.)
— Перший текст — це опис чи розповідь чому Що ви можете сказати про другий текст (Це текст-опис, бо в ньому
описується зовнішній вигляд зайця.)
— чому заєць на зиму змінює колір свого хутра У якому з поданих текстів ви знайдете відповідь на це запитання
(У третьому.)
— Як називається третій текст (Текст-міркування)
3. візьміть до уваги!
Ознайомлення учнів з теоретичними відомостями щодо існування типів текстів (с. 86).
4. каліграфічна хвилинка
З з єць заєць
5. словникова робота
Загадка
Від страху тремтить, швидко біжить Запишіть відгадку. Виконайте звуко-буквений аналіз слова заєць.
— Запишіть речення.
Заєць від куща, а жаба від зайця тікає Поясніть, як ви зрозуміли приказку.
6. продовження роботи над виконанням вправи 220
— Спишіть друге речення тексту-міркування.
— Поясніть, замість якого слова вжито він.
— Поділіть на склади слово заєць. Назвіть букви в ненаголошеному складі.
7. фізкультхвилинка
V. Закріплення та усвідОмлення вивченОгО матеріалу
(див. додаток нас. підбиття підсумків. рефлексія
— З якими типами текстів ви ознайомилися на уроці Які тексти (описи чи розповіді) найчастіше трапляються в нашому мовленні. дОмашнє Завдання

С. 86, вправа 221. За вибором скласти опис снігура або текст-міркування чому ця пташка так називається?».
118


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©chito.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал