Урок математики в 5 класі




Скачати 29.34 Kb.
Pdf просмотр
Дата конвертації09.12.2016
Розмір29.34 Kb.
ТипУрок

Урок математики в 5 класі
(за підручником Тарасенкової Н.А.)



«ПОДОРОЖ У КРАЇНУ ДРОБУ»







Челнокова Марина Вікторівна
учитель математики
Гірницької ЗОШ І-ІІІ ступенів №17



2015

2
Тема. Дії з дробами.
Цілі уроку.
1. Освітні:

систематизація та узагальнення знань учнів за темами "Порівняння, додавання і віднімання звичайних дробів і мішаних чисел", "Порівняння, додавання і віднімання десяткових дробів"; залучення учнів до різноманітних форм і методів повторення матеріалу; застосування знань у незнайомій і дещо зміненій ситуації.
2. Розвиваючі:

формування загальнонавчальних і загальнокультурних навичок роботи з інформацією;

формувати вміння здійснювати взаємоконтроль і самоконтроль, розвиток навичок реалізації теоретичних знань у практичній діяльності;

формування вміння раціонально планувати роботу;

розвиток самостійності, уважності, логічного мислення;

формування уявлення про комп'ютер як про засіб навчання.
3. Виховні:

виховання організованості, зосередженості, уважності,позитивного ставлення до навчання;

розширення загального кругозору.
Мотивація уроку: стимулювати інтерес до вивчення математики.
Підготовка дошки до уроку:


3
Хід уроку
Вступне слово вчителя.
Сьогодні я хочу провести у вас незвичайний урок. Наш урок називається ... .. А от як він називається, ви мені зараз скажете самі, якщо постараєтеся розгадати ребус. Ви розгадували коли-небудь ребуси? Ребус це - зашифроване за допомогою літер і малюнків слово. Коми праворуч означають, що ми прибираємо останні букви в написанні слова праворуч (діти вгадують назву уроку).
СЛАЙД 2
Постановка мети уроку.
Учні відкривають зошити, записують дату і назву уроку - "Подорож у країну
дробу".
Їхати ми будемо з вами на автомобілях.

ЕТАП 1. «Аналіз місцевості»

Усний рахунок:

- Яким дробом можна представити частину трикутника, зафарбованого червоним кольором?
- Яка частина трикутника зафарбована синім кольором?
- Жовтим кольором?
СЛАЙД 3

ЕТАП 2. «Гонки з перешкодами»
Виділити ціле число.
Учні виходять по черзі з команди та записують відповідь
СЛАЙД 4, 5 - відповіді

4
ЕТАП 3. «Зупинка на квітковій галявині»
У серединці дріб, який потрібно знайти від числа, записаного на пелюстці :
Знайдіть від 36? (8). Як знайшли? від 99? (22); від 270? (60); від 9000? (2000); від 189? (42)
СЛАЙД 6

ЕТАП 4. «Аварія»
А зараз, діти, необхідна ваша допомога Стьопі Смекалкіну. Стьопа Смекалкін, теж учень 5 класу, дуже готувався, щоб продемонструвати вам свої знання з теми, але припустився помилок, знайдіть ці помилки:
(№ 1051 на дошці записаний)
ЕТАП 5. «Чарівна зупинка»
Подивіться, перед вами магічний квадрат. За часів Середньовіччя в Європі властивості магічних квадратів вважалися чарівними. Вони служили талісманами. Вважалося, що вони захищають тих, хто їх носив, від різних бід. Зараз ми навчимося складати магічні квадрати. У магічному квадраті сума чисел по всіх горизонталях, по всіх вертикалях і по всіх діагоналях дорівнює одному й тому числу. Нашим числом буде
Переведіть змішане число в неправильний дріб. Відповідь

5
СЛАЙД 7
У різних варіантів - квадрати різні. Магічне число для першого варіанту
, а магічне число для другого варіанту -
. Можна робити допоміжні розрахунки прямо в зошиті, якщо це необхідно; хто може усно рахувати, виконує роботу усно. Отже, заповнюємо клітинки магічного квадрата.

ЕТАП 6. «Обчислювальний марафон»
Самостійна робота - №1046

ЕТАП 7. «Випробування вдома» - № 1047, 1049

ПІДСУМОК УРОКУ.
СЛАЙД 8
Записується домашнє завдання.
- Мені було приємно сьогодні з вами працювати. Спасибі за урок!


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©chito.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал