Заняття-гра з елементами дослідницької діяльності для різновікової групи «Юні дослідники»Скачати 19.33 Kb.
Дата конвертації30.09.2019
Розмір19.33 Kb.
Заняття-гра з елементами дослідницької діяльності для різновікової групи

«Юні дослідники »

Програмовий зміст: розвивати здатність розрізняти властивості предметів: плаває – тоне, важкий – легкий, (молодша група)виділяти предмети за кольором,вчити експериментувати з різними барвниками((середня та старша група).

Виховувати бережливе ставлення до води.

без складних формул і незрозумілих рівнянь дізнатися багато нового і цікавого.

Закріпити знання дітей про характерні ознаки і властивості води: тепла, чиста, хлюпає, крапає, ллється, тече, булькає.(середня група)

Вчити співвідносити свої дії із словесною вказівкою дорослого, будувати речення із 2-3 слів.(молодша група)

Обережно поводитися з речовинами ,бо при з'єднанні ми можемо отримати зовсім незрозумілу реакцію(усі групи)Матеріали: надувний іграшковий басейн (миска)з водою, пластмасові скляночки, , люстерко.сіль,барвники ,оцет ,сода,лимонна кислота,два яйця

Хід заняття

Вихователь. Діти, подивіться, яке яскраве сонечко на небі. А один сонячний зайчик завітав до нас у гості. Він хоче з нами погратися.

(Гра «Сонячний зайчик». Діти шукають сонячного зайчика. Спрямовую промінчик до столика для ігор з водою.)

- Погляньте, сонячний зайчик купається у водичці. Подивіться, яка вона чиста, прозора, як виблискує на сонці. (Пропоную вмочити ручки водичку.)(молодший вік)Вихователь.Як ви знаєте гостей треба гарно зустріти.Як ви думаєте як ми можемо зустріти Сонцезайчика.(припущення).

-Так ми йому зараз заспіваємо разом з нашими дівчатками а хлопчики нам будуть плескати у долонькиПісня «мамине сонечко»

Вихователь.Я думаю нашому гостю сподобалось як ми його зустріли і він

Пропонує нам захопливу подорож у світ дивовижних перетворень а вам перетворитись на юних дослідників та вирушити у цікаву подорож.(одіваються шапочки та повязуються фартушки)

- Діти, скажіть яка водичка? (Тепла.) (молодший вік)А ще вона прозора.?

Але наш зайчик приготував сюрприз. Зараз за допомогою чарівної таблетки фенолфталеїну (продається в будь-якій аптеці). та звичайної соди ми перетворимо воду на різнобарвну веселкуДослід 1.

налийте воду в прозору банку і додайте таблетку фенолфталеїну (продається в будь-якій аптеці). Рідина у банці буде прозорою. Але варто Вам додати розчин харчової соди — і вода тієї ж миті набуде яскраво-малинового кольору. Ось такі чудеса!

Коли радість від чарівного перетворення трішки згасне, додайте в малинову воду лимонну кислоту або оцет— і рідина знову стане прозорою.

Менші дітки розставляють баночки,середня група наливає воду,старші(у рукавичках лікарських)проводять дослідиВихователь.Ой,а куди це наш сонячний зайчик знову пострибав

Діти допоможіть його зловити(молодша група ловить зайчики)

Спрямовую зайчика до куточка природи де стоїть ще одна склянка з водою

Вихователь.Діти як ви думаєте чому нас зайчик сюди привів(припущення дітей)

Вихователь.Так йому так сподобалось з нами грати ,що він пропонує нам ще якусь гру.Але яку(знизує плечима),помічає сховану сіль у мисочці.Мені Сонцезайчик запропонував чарівну гру де наші малюки зможуть за допомогою маленьких хімічних реакцій виростити справжнє сольове дерево. Хочте спробувати?Дослід 2

Приготуємо перенасичений сольовий розчин, щоб нова порція солі не розчинялася у воді.

(менші дітки готують воду)

(Середня група) сипе сіль і помішує

(Старша група) ставить дріт та додає фарбники

А тепер помістіть в склянку з розчином дріт з петелькою на одному кінці. Пройде кілька днів — і на ньому з'являться (так-так!) кристали. А якщо Ви ще й харчовий барвник в розчин додасте, то у Вас вийде, приміром, «справжній» сапфір (якщо барвник синього кольору) або рубін (якщо червоного).Вихователь.Вам дітки подобається гратися з Сонцезайчиком?(відповіді)

Але куди він зник?(припущення.)

Підходимо до вікна ,де попередньо виліплено з пластиліну вулкан(на широкій таці) і навколо нього насипана сода.

Вихователь.Ой дітки наш Сонцезайчик втомився і приліг відпочити на вулкані.Хто що знає про вулкан?Старші дітки розказують,середня група доповнює,молодша група повторює нові слова які вони почули.

А ви бачили колись справжнє виверження вулкану.

_Так я теж бачила тільки його по телевізору.А давайте ми сьогодні зробимо невеличке хімічне дослідження і всі діти зможуть побачити справжній вулкан у нас в садочку.

_Дивіться навіть наш зайчик всівся на стіні і спостерігає за намиДослід 3

Проводить вихователь при цьому пояснює чому(до шипучих та гарячих предметів доторкатись не можна дітям ,щоб не отримати хімічних опіків)

Коли оцет буде литися на соду, що знаходиться всередині, станеться маленьке диво: піна-магма стрімко витікатиме назовні, мов під час виверження реального вулкану

Вихователь

Ой а що це там лежить за вулканом(знаходить у коробочці два яйця,сіль і дві склянки води. Мабуть з ними щось треба зробити?(відповіді дітей)

Вихователь підводить до ходу досліду

Молодша група ставить склянки

Старша група робить розчин

Середня група опускає яйця

Дослід 4

Візьміть два курячих яйця і занурте кожне з них в посудини з рідиною: в одну налийте чисту воду, а в іншій додайте сіль. У глечику з прісною водою яйце буде тонути тоді, в той час як в солоній буде продовжувати триматися на воді.Вихователь.Ну що дітки вам сподобалось гратись з сонце зайчиком?.Він побачив які ви молодці-допитливі ,спостережливі,сміливі.І хоче з вами пограти у фізкультхвилинку

Фізкультхвилинка

А тепер у нас розминка,

А тепер фізкультхвилинка.

Встали рівно біля парт,

Починаємо наш старт.

Ось зігнули так ручата

Й полетіли, мов качата.

Ніжками затупотіли,

Потім разом всі присіли.

До сонечка потяглися

І у боки так взялися.

Вправо разом нахилились,

Вліво, щоб не помилились.

Руки вниз ми опустили

Й трохи ними потрусили.

Шию трішки розім'яли

І за парти посідали.

А тепер мерщій до справ,Кожен вченим з нас щоб став.(провести 2-3) рази

Вихователь.Ну що дітки сонячному зайчику дуже подобається гратися з нами(воджу по стіні вверх-вниз дзеркалом),але його чекають його братики –сонячні промінці.А нам він пропонує залишити свої спогади на папері.

Малювання

Молодша група-сонечко

Середня група-чарівні кристали на палочці

Старша група-вулкан.

Виставка малюнків

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©chito.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка