Звіт сумського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) №8 «Космічний» про проведення обласного фестивалю «Гармонія руху» Відповідно до Положення про проведення обласного фестивалю
Скачати 26.17 Kb.
Pdf просмотр
Дата конвертації26.12.2016
Розмір26.17 Kb.
ТипЗвіт

ЗВІТ
Сумського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 8 «Космічний» про проведення обласного фестивалю «Гармонія руху»
Відповідно до Положення про проведення обласного фестивалю
«Гармонія руху» у дошкільних навчальних закладах Сумської області в 2013 році, затвердженого наказом управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 27.06.2013 № 561-ОД та Головним управлінням юстиції в Сумській області 12 липня 2013 року № 32/1428, з метою збереження та зміцнення фізичного здоров’я дитини, активізації роботи у фізкультурно – оздоровчому напряму в Сумському дошкільному навчальному закладі (ясла-садку) №8 «Космічний» з 15 по 25 жовтня 2013 року пройшов
Всеукраїнський фестиваль «Гармонія руху» за участю вихованців дошкільного навчального закладу та їх батьків.
Вроджена потреба дошкільників у руховій активності проходила під гаслом «Рух – це життя. Хочеш бути здоровим – рухайся».
В рамках Фестивалю педагогічний колектив при плануванні
індивідуальних, групових, масових форм фізкультурно-оздоровчого, художньо-естетичного спрямування ставив за мету:
- залучати дітей до активної участі у виконанні рухових дій в довкіллі та під музичний супровід в спеціально організованих умовах;
- формувати рухових умінь та навичок, підтримування інтересу до занять фізичними вправами, бажання систематично займатися різними видами рухової діяльності;
- прищеплювати дітям естетичне ставлення до власної музично-практичної діяльності виконавства: почуття краси, гармонії та виразності рухів, вишуканості тощо;
- заохочувати бажання дітей емоційно й творчо переживати музичні рухи.
Діяльність педагогів була направлена на формування культури рухів дітей: оптимальні, гармонійні, на формування уміння проявляти рухову винахідливість - знаходити лінію найменшого опору рухам, підкоряючись привабливій силі гармонії.
Масові форми роботи з дошкільниками проводились за складеними заходами, до яких були включені різноманітні форми роботи з дітьми раннього, молодшого та старшого дошкільного віку і батьками.
Впродовж фестивального тижня в дошкільному закладі було використано багато цікавих форм роботи з поєднанням фізкультури та музики: рухливі ігри, естафети, атракціони, розваги, театралізовані вистави, хореографічні етюди, вправи з елементами фітбол-аеробіки та спортивних ігор, конкурси малюнків, колажів, за гартувальні процедури, під музичний супровід, туристичний похід та екскурсії, заняття в басейні, гідроаеробіка, хвилинки-здоровинки, динамічні паузи, дитячий флеш-моб.

Важливий момент – співтворчість із батьками. Для них проводилися спільні свята та розваги, консультації з різних питань фізичного і музичного розвитку дошкільників, конкурси фотоколажів.
Велику увагу та цікавість привернули до себе консультації спеціалістів
ДНЗ: «Театр фізичного виховання дошкільників» за системою М. М.
Єфименко», «Мовленнєві та музично-рухові вправи за системою Карла Орфа»,
«Ранкова гігієнічна гімнастика в сім’ї». «Ігри і забави з дітьми на природі».
В усіх вікових групах проведені заняття з фізичного розвитку за темами:
- групи раннього віку – «Прогулянка до лісу»;
- группи молодшого дошкільного віку «Ми туристи»;
- групи старшого дошкільного віку «Малі олімпійські ігри»
Велика увага приділялася формуванню правильної постави, рухових навичок, координації рухів, просторового орієнтування, розвитку фізичних якостей: швидкості, спритності, витривалості, сили.
Протягом тижня використовувалися всі форми фізичної роботи з активним використанням музики :
- ранкова гімнастика «У ритмі музики»;
- фізкультурні заняття;
- спортивне свято «Малі олімпійські ігри»;
- свято рухливої гри «Від руху до здоров’я»;
- рухливі, спортивні, народні ігри, естафети;
- прогулянки, екскурсії, туристичний поход;
- змагання по флорболу;
- гідроаеробіка;
- оздоровчі гімнастики (фітбол-гімнастика, пальчикові, дихальні, гімнастика
Су-Джок);
- організація самостійної рухової діяльності дітей;
- розваги та багато іншого, що забезпечує повноцінний фізичний розвиток дітей дошкільного віку.
А родзинкою, підсумком тижня було проведення спортивних змагань за участю батьків «Здоров’я дитини – багатство родини». Діти залюбки приймали активну участь у святі. Слід відзначити значну якість підготовки масовість, активність дітей та батьків. Всі діти – учасники змагань отримали по праву зароблені призи – іграшки, незрівнянні емоції та відчуття смаку перемоги.
Музика створює позитивну мотивацію для проведення занять: темпи та ритми різних пісень надають заняттю емоційності, змушують учасників підтримувати такт. Таким чином, музика робить звичні вправи приємними.
З метою розвитку у дошкільнят відчуття ритму і рухових здібностей, узгодження рухів з музичним супроводом проведено музичний флеш-моб
«Танцюють всі!», Свято українського таночку для дітей старшого віку «Ой заграйте музики, в мене нові черевики», для дітей раннього віку спортивно- музична гра «Ми веселі зайченята» та музична розвага «Осінь в гості завітала», для дітей молодшого та старшого дошкільного віку свято «Прощавай, осінь золота».

В кожній групі діє «Інформаційний вісник», де для батьків висвітлюються різні питання життєдіяльності дошкільного закладу, поради, рекомендації.
Заходи та яскраві моменти Фестивалю висвітлювалися на сайті та блозі дошкільного закладу. цінну інформацію про роботу дошкільного закладу батьки та всі бажаючі черпають саме з цих джерел.
Інтегрований підхід у проведенні Фестивалю «Гармонія руху» сприяв створенню умов для повноцінного, всебічного розвитку особистості.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©chito.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал